2682, 2224, 
تحلیل کارشناس بازار طلا و ارز از روند حرکتی قیمت طلا و سکهReviewed by راديو سهام on Feb 11Rating: 5.0تحلیل کارشناس بازار طلا و ارز از روند حرکتی قیمت طلا و سکهتحلیل کارشناس بازار طلا و ارز از روند حرکتی قیمت طلا و سکه
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

یک کارشناس طلا و ارز با تاکید بر این‌که روند افزایش قیمت طلا با شیب تند تا شب عید و با شیب ملایم تا نیمه اول سال آینده ادامه خواهد داشت اظهار کرد: اقدام بانک مرکزی در زمینه پیش فروش سکه مبنی بر تثبیت بازار عملا نسخه سوخته بود. تحلیل کارشناس بازار طلا و ارز از روند حرکتی قیمت طلا و سکه

به گزارش رادیو سهام، علی حیدری نوسانات طلا و سکه در بازار داخلی را تابع دو فرایند داخلی وبین المللی دانست و تصریح کرد: در حیطه بین‌المللی بازار دی ماه تقریبا استارت سال جدید میلادی را زد و به دلیل این‌که عمده کسانی که در بازار دلار بین الملل سود کردند از این بازار خارج شده و منتظر تحولات سال جدید میلادی شدند.

وی ادامه داد: در این شرایط عمده سرمایه ها به سمت بازار طلا هجوم برد که این هجوم سرمایه ها سبب افزایش قیمت شد.

این کارشناس طلا و ارز با اشاره به این‌که در ایران افزایش قیمت اونس جهانی هم‌زمان با افزایش نرخ دلار  بود خاطرنشان کرد: این دو از عوامل اصلی ادامه روند افزایش قیمت طلا و سکه در ایران است.

حتما بخوانید :  ریسک‌های جهان ۲۰۱۹

وی سیاست تثبیت سازی نرخ ارز توسط دولت را عامل افزایش نرخ ارز دانست و اضافه کرد: افزایش نرخ ارز در ایران نتیجه سیاست های تکراری دولت ها است که با یک دیدگاه ارز را هدایت می‌کنند.

حیدری با بیان این‌که ساختار دولت و سیستم فکری و سیاست گذاری آن از لحاظ اقتصادی حداقل ۳۰ سال دیرکرد دارد، توضیح داد: دولت ها در کشورهای پیشرفته و رو به پیشرفت در بازار نقش نظارتی داشته و فقط در شرایط بحران دخالت می‌کنند اما  آن‌چه که دولت ما انجام می‌دهد در حال حاضر مسکنی است نسبت به عملکردی که خودش اعمال کرده است.

این کارشناس بازار طلا و ارز در پایان افزود: روند سکه در ایران کماکان همسو با بازار جهانی تا اوایل اردیبهشت ماه سال ۹۷ صعودی خواهد بود.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

رییس کل بیمه مرکزی گفت: راننده‌محور شدن بیمه شخص ثالث به مفهوم صدور بیمه نامه برای هر راننده نبوده و کماکان این بیمه برای وسیله نقلیه صادر خواهد شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.