تاریخ: ۱۲:۲۴ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۲

2067, 
عرضه سهم دولتی ۲ شرکت بیمه بار دیگر در بورسReviewed by راديو سهام on Feb 11Rating: 5.0عرضه سهم دولتی ۲ شرکت بیمه بار دیگر در بورسعرضه سهم دولتی ۲ شرکت بیمه بار دیگر در بورس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 4٫۰۰ out of 5)
Loading...

سازمان خصوصی‌سازی برای بار دیگر سهام دولتی دو شرکت بیمه «البرز» و «آسیا» را برای عرضه در بورس آگهی کرده است. به این ترتیب حدود ۱۷ درصد از سهم دولتی بیمه البرز و ۱۸ درصد از سهم دولتی بیمه آسیا در بورس عرضه می‌شود و اگر سهم این شرکت‌ها مشتری داشته باشند واگذار خواهند شد. عرضه سهم دولتی ۲ شرکت بیمه بار دیگر در بورس

سید جعفر سبحانی درباره واگذاری سهم دولتی دو بیمه آسیا و البرز گفت: سهم دولتی این شرکت‌ها که چند روز ‌پیش در بورس عرضه شد چند خریدار داشتند ولی هر یک برای خرید شرکت نقایصی در پرونده داشتند به همین دلیل عرضه مناسبی نداشتیم اما از آنجاکه می‌دانستیم این شرکت‌ها مشتری دارند دوباره برای عرضه آن‌ها در بورس آگهی دادیم.

به گزارش رادیو سهام، وی ادامه داد: ۱۷.۳۴ درصد از سهام بیمه البرز به ارزش ۸۸ میلیارد تومان و همچنین ۱۸.۸۴ درصد بیمه آسیا به ارزش ۸۳ میلیارد تومان در ۱۲ اسفند ماه در بورس عرضه خواهد شد. امیدواریم که برای این دو شرکت عرضه‌های موفقی داشته باشیم.

حتما بخوانید :  افزایش سرمایه سومین شرکت بزرگ فولادی بورس پس از برگزاری مجمع

مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی درباره دیگر عرضه‌ها در روزهای پیش رو گفت: ۴۰ درصد از شرکت «مدیریت نیروی برق لوشان» به ارزش دو میلیارد تومان به مزایده گذاشته خواهد شد.

وی افزود: همچنین شرکت «تولید نیروی برق لوشان» به ارزش ۳۷۰ میلیارد تومان به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

سبحانی افزود: «تولید نیروی برق شاهرود»، «تولید برق آذربایجان»، «سرمایه‌گذاری گسترش و توسعه صنعت» به ترتیب با قیمت پایه ۵۰۰ میلیارد تومان، ۲۲۳ میلیارد تومان و ۶۰ میلیارد تومان به مزایده گذاشته می‌شوند.

وی اضافه کرد: ۳۸ درصد از شرکت «هلیکوپتری»، ۱۳ درصد از «ایران پتروشیمی فیروزکوه» و ۲.۵ درصد از «شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی» از جمله شرکت‌هایی هستند که ۲۴ بهمن‌ماه واگذار خواهند شد.

منبع: ایسنا

خبر انتخاب شده برای شما

با تلاش کارکنان مجتمع مس سرچشمه و کارخانه ذوب خاتون‌آباد، برنامه تولید این دو حوزه ۴۰روز قبل از پایان سال محقق شد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.