2681, 2224, 
روند صعودی سکه در ایران همسو با بازار جهانیReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 11Rating: 4.0روند صعودی سکه در ایران همسو با بازار جهانیروند صعودی سکه در ایران همسو با بازار جهانی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

روند صعودی سکه در ایران همسو با بازار جهانی

یک کارشناس طلا و ارز با تاکید بر این‌که روند افزایش قیمت طلا با شیب تند تا شب عید و با شیب ملایم تا نیمه اول سال آینده ادامه خواهد داشت اظهار کرد: اقدام بانک مرکزی در زمینه پیش فروش سکه مبنی بر تثبیت بازار عملا نسخه سوخته بود.

به گزارش رادیوسهام ، علی حیدری ن، نوسانات طلا و سکه در بازار داخلی را تابع دو فرایند داخلی وبین المللی دانست و تصریح کرد: در حیطه بین‌المللی بازار دی ماه تقریبا استارت سال جدید میلادی را زد و به دلیل این‌که عمده کسانی که در بازار دلار بین الملل سود کردند از این بازار خارج شده و منتظر تحولات سال جدید میلادی شدند.

وی ادامه داد: در این شرایط عمده سرمایه ها به سمت بازار طلا هجوم برد که این هجوم سرمایه ها سبب افزایش قیمت شد.

این کارشناس طلا و ارز با اشاره به این‌که در ایران افزایش قیمت اونس جهانی هم‌زمان با افزایش نرخ دلار  بود خاطرنشان کرد: این دو از عوامل اصلی ادامه روند افزایش قیمت طلا و سکه در ایران است.

حتما بخوانید :  تاریخ واریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت

وی سیاست تثبیت سازی نرخ ارز توسط دولت را عامل افزایش نرخ ارز دانست و اضافه کرد: افزایش نرخ ارز در ایران نتیجه سیاست های تکراری دولت ها است که با یک دیدگاه ارز را هدایت می‌کنند.

حیدری با بیان این‌که ساختار دولت و سیستم فکری و سیاست گذاری آن از لحاظ اقتصادی حداقل ۳۰ سال دیرکرد دارد، توضیح داد: دولت ها در کشورهای پیشرفته و رو به پیشرفت در بازار نقش نظارتی داشته و فقط در شرایط بحران دخالت می‌کنند اما  آن‌چه که دولت ما انجام می‌دهد در حال حاضر مسکنی است نسبت به عملکردی که خودش اعمال کرده است.

این کارشناس بازار طلا و ارز در پایان افزود: روند سکه در ایران کماکان همسو با بازار جهانی تا اوایل اردیبهشت ماه سال ۹۷ صعودی خواهد بود.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

مدیران خودرو شرایط فروش اقساطی ام وی ام ایکس ۲۲ ویژه فرهنگیان را با همکاری اتحادیه تعاونی مصرف فرهنگیان اعلام کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.