تاریخ: ۲۳:۱۳ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۲

2067, 
تولید آزمایشی گندله‌سازی فولاد خراسان آغاز شدReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 11Rating: 4.0تولید آزمایشی گندله‌سازی فولاد خراسان آغاز شدتولید آزمایشی گندله‌سازی فولاد خراسان آغاز شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

تولید آزمایشی گندله‌سازی فولاد خراسان آغاز شد

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان گفت: کارخانه گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان با پشت سر نهادن موفقیت آمیز نخستین تولید آزمایشی خود، اولین محصول گندله خود را تولید کرد.

به گزارش رادیوسهام ، سیدحسین احمدی مدیرعامل این مجتمع عنوان کرد: راه اندازی کوره و تجهیزات اصلی کارخانه گندله‌سازی «مجتمع فولاد خراسان» دوشنبه ۱۶ بهمن ماه با موفقیت انجام و این حلقه مهم از زنجیره تولید فولاد در شرق کشور آماده تولید رسمی محصول استراتژیک گُندله سنگ آهن شد.

وی افزود: تست سرد تجهیزات با موفقیت انجام شد و پس از پشت سرنهادن تقریبی یک ماه از روشن نمودن کوره اصلی و رسیدن آن به دمای مورد نیاز، تجهیزات اصلی آن، به ویژه کوره پخت گندله زیر بار قرار گرفت و نخستین محصول گندله آزمایشی در این کارخانه تولید گردید.

احمدی بیان کرد: به این ترتیب کارخانه گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان، آماده راه‌اندازی رسمی و ورود به مدار تولید شده است تا همان گونه که مدیر عامل این شرکت بارها تاکید کرده، استراتژی تکمیل زنجیره تولید «از معدن تا محصول نهایی» حلقه‌های پایانی خود را تکمیل کند.

حتما بخوانید :  «کگل» برای هرسهم ۸۸۲ ریال سود محقق ساخت

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان افزود: تولید گندله از کنسانتره سنگ آهن یکی از نیازهای اصلی ما برای پایدار نمودن تولید فولاد است و در حال حاضر این ظرفیت مهم در منطقه به فعلیت رسیده است.

کارخانه گندله‌سازی این شرکت با نرخ تولید اسمی ۳۳۶ تن در هر ساعت و فعلی ۱۱۰ تن در ساعت، گندله را از کنسانتره سنگ آهن استحصال خواهد کرد که نتایج راه‌اندازی آزمایشی حاکی از کامل و آماده به کار بودن همه تجهیزات برای رسیدن به ظرفیت تولید است. هچنین برای ساخت کارخانه گندله‌سازی فولاد خراسان با ظرفیت تولید سالانه ۲٫۵ میلیون تن گندله، ۵۰۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در این مجتمع صورت گرفته و دست کم ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد اشتغال خواهد کرد.

گفتنی است، راه‌اندازی رسمی این کارخانه ظرف روزهای آتی با حضور مقامات عالی کشور صورت می‌گیرد

منبع: ایسنا

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت حمل و نقل توکا در صورت های مالی ۹ماهه خود زیان هرسهم را ۲۶ریال منتشر کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.