تاریخ: ۲۳:۳۱ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۲

2067, 
امضا تفاهم نامه بین سایپا و بانک مهر اقتصادReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 11Rating: 4.0 امضا تفاهم نامه بین سایپا و بانک مهر اقتصاد امضا تفاهم نامه بین سایپا و بانک مهر اقتصاد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 امضا تفاهم نامه بین سایپا و بانک مهر اقتصاد

معاون مالی سایپا گفت: با اجرایی شدن این تفاهم نامه ۴۷۷ بنگاه اقتصادی که با سایپا همکاری می‌کنند ۶ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال تسهیلات از بانک مهر اقتصاد ایران دریافت خواهند کرد.

به گزارش رادیوسهام ،  صبح دیروز معاونان مالی و اعتباری سایپا و بانک مهر اقتصاد تفاهم نامه‌ای برای تامین مالی قطعه سازان به امضا رساندند.

مهدی محمد رضایی معاون اقتصادی و مالی سایپا در حاشیه امضاء این تفاهم نامه اظهار داشت: مطابق این تفاهم نامه قطعه سازانی که از طرف گروه سایپا به بانک مهر اقتصاد معرفی می‌شوند می‌توانند تسهیلات به منظور افزایش توان تولید دریافت کنند که در نهایت این امر به ما کمک می‌کند که تولید خود را افزایش دهیم.

وی افزود: این تسهیلات در حقیقت یک ابزار مالی اسلامی جدید در قالب خرید دین است که می‌توان از آن در آینده به عنوان یک ابزار عمومی برای سایر صنایع کشور نیز استفاده کرد.

محمد رضایی خاطرنشان کرد: با این ابزار مالی توانستیم صرفه جویی خوبی در تمام زیر مجموعه‌های سایپا داشته باشیم ضمن آنکه این امر در تحریک بازار نیز موثر است.

حتما بخوانید :  تاثیر بورس از وضعیت فروش نفت در بودجه ۹۸

وی افزود: با اجرایی شدن این تفاهم نامه ۴۷۷ بنگاه اقتصادی که با سایپا همکاری می‌کنند ۶ هزار ۶۲۰ میلیارد ریال دریافت خواهند کرد ضمن آنکه تاکنون ۴ هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال به ۲۹۲ واحد صنعتی پرداخت شده و ۱۸۵ واحد دیگر تا پایان سال ۲ هزار و ۳۷۶ میلیارد ریال دریافت خواهند کرد.

معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: رکورد تولید روزانه سه هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو در گروه سایپا که طی ۶ سال محقق شده، از محل دریافت همین تسهیلات بوده است.

به گفته این مقام مسئول، هر یک از واحدهای قطعه سازی به تناوب اندازه و بزرگی بنگاه مبالغ ۶ تا ۶۰ میلیارد ریال دریافت کرده‌اند و تامین قطعه برای سایر برنامه‌های گروه سایپا و تولید خودروی C3 در مجموعه سایپا – سیتروئن از محل همین تسهیلات انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه تامین قطعات مورد نیاز گروه سایپا بطور عمده از طریق ۲ شرکت سازه گستر و مگاموتور انجام می شود، اظهار داشت: ۱۰۰ هزار میلیارد ریال خرید این ۲ شرکت در زنجیره ارزش است که بیش از ۸۷۰ سازنده و بنگاه را در بر می گیرد و نزدیک به ۶ هزار میلیارد ریال آن از طریق بانک مهر اقتصاد اجرایی خواهد شد.

حتما بخوانید :  زیان 1091ریالی تلفیقی هرسهم "خساپا"

محمدرضایی ابراز امیدواری کرد که تا پایان امسال ۶ هزار میلیارد ریال دیگر جذب تسهیلات و اعتبارات از طریق همین بانک انجام شود.

معاون مالی و اقتصادی گروه سایپا خاطرنشان کرد: قرارداد امروز شامل شرکت‌هایی که به تامین قطعه برای شرکت های سرمایه گذاری مشترک (جوینت ونچر بین سایپا و شرکای خارجی) می پردازند، نمی شود.

وی تصریح کرد: با همین شیوه تامین مالی، بدهی‌های سایپا به قطعه سازان به حداقل رسیده که در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.

در این مراسم، «مجتبی جمشیدپور» رئیس اداره اعتبارات بانک مهر اقتصاد ایران افزود: مطابق این تفاهم نامه، طی ۲ ماه گذشته چهار هزار و ۴۴۳ میلیارد ریال تسهیلات به قطعه سازان پرداخته شده که مطابق ضوابط بانک مرکزی با سود ۱۸ درصد بوده و بازپرداخت آن ۳۶ ماهه خواهد بود.

وی با اشاره به عملکرد بانک مهر اقتصاد در سال گذشته و امسال، خاطرنشان کرد: پارسال ۱۸۸ هزار و ۴۶۸ میلیارد ریال تسهیلات به ۵۶ هزار و ۱۱۳ پرونده پرداخت شده که در ۱۴ عرصه مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

جمشیدپور ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون، ۴۴۲ هزار فقره تسهیلات به ارزش مجموع ۱۸۱ هزار میلیارد ریال در ۵۵۰ عرصه در راستای ایجاد و حفظ اشتغال بویژه در مناطق محروم پرداخت شده است.

حتما بخوانید :  مس آماده جهش قیمتی | فلز سرخ بیش از پیش بینی ها رشد می کند

منبع: ایلنا

خبر انتخاب شده برای شما

از میان شرکت‌ها و بانک‌هایی که در این برهه زمانی تقاضای افزایش سرمایه داده‌اند، با افزایش سرمایه معقول ۲۲۲ درصدی بانک صادرات ایران موافقت شده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.