2682, 2224, 
آیا قیمت طلا دو برابر می‌شود؟Reviewed by راديو سهام on Feb 12Rating: 5.0آیا قیمت طلا دو برابر می‌شود؟آیا قیمت طلا دو برابر می‌شود؟
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

تحلیلگر سابق موسسه سرمایه‌گذاری “بیر‌استرزنس” بر این باور است که قیمت جهانی طلا به‌زودی دو برابر خواهد شد.

جسی فلدر تحلیلگر سابق موسسه سرمایه‌گذاری “بئر استرزنس” تاکید کرد: شرایط فعلی بازار و قیمت طلا نشان می‌دهد که این فلز گرانبها برای یک صعود چشمگیر آماده می‌شود و به نظر من این احتمال وجود دارد که قیمت طلا دو برابر شود.

به گزارش رادیو سهام، براساس این گزارش وی تصریح کرد: به نظر من طلا در شرایط کنونی جذابیت زیادی برای سرمایه‌گذاران بین المللی دارد.

بررسی نمودارهای آماری و تکنیکال نشان می‌دهد که قیمت طلا می‌تواند به روند صعودی ادامه داده و تا ۱۶۵۰ دلار در هر اونس افزایش یابد.

این در شرایطی است که شاخص صنعتی دوجونز در بورس وال استریت آمریکا طی روزهای اخیر با افت شدیدی روبرو شده است. این شاخص از ابتدای فوریه تاکنون ۹ درصد کاهش داشته است.

این تحلیلگر اقتصادی افزود: یک رابطه کاملا معنادار بین شاخص سهام بورس آمریکا و قیمت جهانی طلا در ۶ سال گذشته وجود داشته است. به نظر می‌رسد افت بیشتر شاخص سهام آمریکا در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.

حتما بخوانید :  قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۷/۱۰/۲۹

به اعتقاد فلدر قیمت طلا در مقایسه با ارزش سهام در بازار آمریکا نسبت به سال ۲۰۰۱ میلادی ارزان‌تر شده است.

فلدر بر این باور است که اگر طلا بتواند سطح حمایتی ۱۳۰۰ دلاری را طی ماه‌های آینده حفظ کند، این احتمال وجود دارد که قیمت این فلز گرانبها به زودی با رشد فزاینده‌ای روبرو شود.

به نظر می‌رسد نوسانات ارزش دلار آمریکا و سیاست‌های پولی فدرال رزرو نیز تأثیر مهمی بر روند نوسانات قیمت طلا در کوتاه مدت خواهد داشت.

منبع: طلانیوز

خبر انتخاب شده برای شما

رییس کل بیمه مرکزی گفت: راننده‌محور شدن بیمه شخص ثالث به مفهوم صدور بیمه نامه برای هر راننده نبوده و کماکان این بیمه برای وسیله نقلیه صادر خواهد شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.