معاونت مالی و اقتصادی ومعادن مطرح کرد:
تاریخ: ۱۲:۰۹ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۳

2067, 
آخرین وضعیت زیرمجموعه های شرکت توسعه معادن و فلزاتReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 12Rating: 4.0آخرین وضعیت زیرمجموعه های شرکت توسعه معادن و فلزاتآخرین وضعیت زیرمجموعه های شرکت توسعه معادن و فلزات
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

آخرین وضعیت زیرمجموعه های شرکت توسعه معادن و فلزات

با توجه به نوسان قیمت ها در بازارهای جهانی ، بررسی و پیش بینی سودآوری شرکت های کالایی بیش از پیش مورد توجه بازار سرمایه قرار گرفته است .

مرتضی علی اکبری معاونت مالی و اقتصادی شرکت توسعه معادن و فلزات در خصوص پیش بینی روند قیمت سنگ آهن در بازارهای خارجی و داخلی گفت: بازارهای جهانی بسیار حساس تر از بازار داخلی کشور ما بوده و عکس العمل های شدیدی به رویدادهای موثر بر عرضه و تقاضا به ویژه در کشورهای بزرگ نشان می دهند و این واکنش ها نیز، تا حد زیادی منطقی است. اما به نظر می رسد شرایط اقتصادی کشور امریکا به نحوی نیست که در بلند مدت اثر منفی بر بازارهای جهانی داشته باشد. بنابراین اگر برای سرمایه گذاری میان مدت و بلند مدت، سهم های وابسته به گروه معدنی و فلزی انتخاب شده، نباید بابت واکنش های منفی کوتاه مدت نگران بود. احتمالا قیمت ها اصلاح شده و مجددا کامودیتی ها روند مثبتی در پیش خواهند گرفت.

حتما بخوانید :  شستا سهام خود در تاصیکو را عرضه می‌کند

رقابتی شدن قیمت کنسانتره دور از ذهن خواهد بود

علی اکبری در رابطه با تاثیر زمزمه های آزادسازی نرخ کنسانتره بیان کرد: بازار با کمبود عرضه کنسانتره نسبت به تقاضا مواجه می باشد و در سال ۹۷ هم با کمبود کنسانتره روبرو خواهیم بود؛ اما رقابتی شدن قیمت کنسانتره کمی دور از ذهن بوده و احتمالا باز هم با توافق شرکت های سنگ آهنی و فولادی و ایمیدرو، قیمتی که چندان متفاوت با نرخ های امسال نخواهد بود، برای سال ۹۷ تعیین خواهد شد.

فولاد خراسان چشم انداز روشنی دارد

این مقام مسئول در مورد سایر شرکت های گروه عنوان کرد: شرکت فولاد خراسان به سبب بهره برداری رسمی از طرح ۲.۵ میلیون تنی کنسانتره، با بهبود شرایط همراه بوده و چشم انداز روشنی در پیش دارد.

کنور و کگل از رشد نرخ ارز منتفع خواهند شد

وی در خصوص رشد نرخ ارز گفت : همچنین بابت افزایش نرخ ارز، شرکت های گلگهر و صبانور که صادرکننده هستند، بیش از سایرین منتفع خواهند شد.

امیدواریم ظرف هفته های آتی تسهیلات ارزی ارفع به ریالی تبدیل شود

ارفع نیز کماکان پیگیر تبدیل تسهیلات ارزی به ریالی بوده و امیدوارم ظرف هفته های آینده این مهم صورت گرفته و شاهد آثار مثبت آن در صورت های مالی این شرکت باشیم.

حتما بخوانید :  فلر بام ایران روشن شد

منبع: بورس۷

خبر انتخاب شده برای شما

رشد بیش از ۳۰۰ درصدی سودسازی «هرمز»
شرکت فولاد هرمزگان جنوب در صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ از رشد ۳۳۵ درصدی سود هرسهم خود خبر داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.