تاریخ: ۲۱:۱۴ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۳

2067, 
شفاف سازی قند مرودشت درباره نرخ جدید شکر منتشر شدReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 12Rating: 4.0 شفاف سازی قند مرودشت درباره نرخ جدید شکر منتشر شد شفاف سازی قند مرودشت درباره نرخ جدید شکر منتشر شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 3٫۰۰ out of 5)
Loading...

 شفاف سازی قند مرودشت درباره نرخ جدید شکر منتشر شد

مدیر عامل شرکت قند مرودشت در نامه ای خطاب به رییس اداره نظارت بر شرکت های بورسی در خصوص تغییرات با اهمیت ناشی از تصویب نرخ یارانه اعلام شده و سایر تغییرات مواردی را تشریح کرد.

به گزارش رادیوسهام ، شرکت قند مرودشت با سرمایه ثبت شده ۲۰۰ هزار میلیون ریال درباره چند رویداد با اهمیت شفاف سازی کرد.

مدیر عامل شرکت قند مرودشت در نامه ای خطاب به رییس اداره نظارت بر شرکت های بورسی در خصوص تغییرات با اهمیت ناشی از تصویب نرخ یارانه اعلام شده و سایر تغییرات مواردی را تشریح کرد.

محمود ماجدی در این نامه اعلام کرده است : در بهره برداری سال جاری مقدار جذب چغندر قند کشت بهاره از پیش بینی مقدار ۱۶۰ هزار تن به مقدار حدود ۱۸۴ هزار تن (واقعی) افزایش یافته است.

وی همچنین تاکید کرده است : ضریب استحصال شکر کشت بهاره از ۸۳٫۲۰ (پیش بینی) به ۸۷٫۸۲ (واقعی) و عیار چغندر تحویلی از ۱۷٫۸۶ (پیش بینی) به ۱۷ تغییر داشته که در نتیجه مقدار شکر استحصالی کشت بهاره به ۲۷ هزار و ۶۱۲ تن بر اساس عملکرد واقعی رسیده است.

مدیر عامل این شرکت در نامه مذکور گفته است: سهمیه تفاله خشک و شکر کشاورزان برای هر تن چغندر جذب شده (۲ کیلوگرم شکر) و (۲۰ کیلوگرم تفاله خشک) به ترتیب به مبلغ هر کیلوگرم ۵ هزار ریال و ۸۰۰ ریال در پیش بینی جدید لحاظ شده است.

همچنین نرخ متوسط فروش هر کیلو شکر ۲۷ هزار ریال برآورد و یارانه دریافتی از دولت از مبلغ ۲ هزار و ۲۸۰ ریال به مبلغ ۱ هزار و ۷۸۰ ریال کاهش یافته است.

ماجدی در این اطلاعیه قید کرده است: با توجه به سال مالی شرکت و انباشت شکر کارخانه ها پیش بینی می شود فروش مقدار حدود ۱۴ هزار تن شکر تولیدی از محل کشت پائیزه و تصفیه شکر خام وارداتی در سال مالی آتی محقق شود.

قابل ذکر است: افزایش هزینه مالی عمدتاً ناشی از کمبود نقدینگی حاصل از کاهش مقداری فروش شکر و هم چنین فروش مقدار ۲ هزار و ۱۰۰ تن شکر به شرکت بازرگانی دولتی ایران بوده  که تاکنون مبلغ آن تسویه نشده است.

در پایان تاکید شده است : با توجه به موارد فوق و بر اساس صورت های پیوست سود هر سهم سال مالی مبلغ ۴۰۸ ریال برآورد می شود

حتما بخوانید :  زمان راه‌اندازی کارخانه‌ گندله‌سازی « فولاد »

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

کارمزدهای معاملاتی، تسویه نهایی و اعمال ابزارهای مشتقه بورس اوراق بهادار تهران بر مبنای اطلاعیه جدید به تناسب تغییر کردند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: