تاریخ: ۱۱:۰۸ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۴

2067, 
تلاش وبملت برای واگذاری 4 شرکتReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 13Rating: 4.0 تلاش وبملت برای واگذاری 4 شرکت تلاش وبملت برای واگذاری 4 شرکت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 تلاش وبملت برای واگذاری 4 شرکت

بانک ملت در نظر دارد ۴شرکت خود را واگذار کند.

به گزارش رادیوسهام ، یک کارشناس امورمالی بانک ملت در این رابطه گفت: بانک ملت بانک ملت با هدف اجرای منویات رییس جمهوری و دستور اکید وزیر امور اقتصادی و دارایی در اجرای قانون رفع موانع تولید که یکی از بندهای آن واگذاری های املاک و دارایی های مازاد بانک ها قصد دارد سهام ۴شرکت خود را واگذار کند.

وی ادامه داد: این شرکت ها شامل خانه سازی ایرداک، بهریس اصفهان، الماسه ساز و کرپ ناز است. گفتنی است که پیش از این ۲شرکت بهریس اصفهان و کرپ ناز چندی پیش برای فروش به مزایده گذاشته شده بود که گویا پیشنهاد مطلوبی را برای واگذاری نداشته است.

این مقام آگاه افزود: بانک ملت ۹۹٫۴۵درصد معادل ۱۱میلیون و ۳۶هزار و ۷۳۸سهم از سهام شرکت خانه سازی ایرداک را دارد و کل آن را با قیمت پایه کارشناسی شده برای سهام آن ۶۷۱میلیارد ریال، برای دارایی های شرکت ۷۱۷میلیارد ریال و برای زمین این شرکت به متراژ ۸هزار و ۲۸۴مترمربع به ارزش ۳۷میلیارد ریال قیمت گذاری شده است.

وی درباره شرکت بهریس اصفهان اظهار داشت: بانک ملت مالک ۹۹٫۹۹درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد و قصد دارد کل آن را واگذار کند. کارشناس دادگستری ارزش سهام این شرکت را ۴۱۷میلیارد ریال، دارایی های آن را ۴۰۶میلیارد ریال و زمین این شرکت به متراژ ۳۰۲هزار و ۴۸۰مترمربع را به ارزش ۷۳۷میلیارد ریال ارزشگذاری کرده است.

حتما بخوانید :  ارزندگی «فولاد» در گرو عامل غیر بورسی

این مقام مسوول تصریح کرد: بانک ملت که ملبک ۹۲٫۹۴درصد از سهام شرکت الماسه ساز را در اختیار دارد، این شرکت را با قیمت کارشناسی ۵۰۹میلیارد ریال واگذار می کند.

وی درباره واگذاری ۱۰۰درصدی و مجدد شرکت کرپ ناز گفت: این شرکت با قیمت کارشناسی ۲۰۴میلیارد ریال واگذار می شود.

لازم به ذکر است؛ پیش از این بانک ملت برای واگذاری ۲شرکت بهریس اصفهان و کرپ ناز فراخوان مزایده داده بود که پیشنهاد مطلوبی را برای واگذاری نداشته
است.

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

طی روزهای اخیر گزارش‌های ۹ ماهه شرکتها منتشر، اما به رغم مثبت بودن این گزارش‌ها، تاکنون این امر ثاثیر خود را بر روی بازار سهام نگذاشته است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.