مدیرعامل پست بانک ایران خبر داد:
تاریخ: ۱۵:۰۴ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۵

2067, 
فعال شدن نرم افزار جهانی مبادله مالی پستی در ایرانReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 14Rating: 4.0 فعال شدن نرم افزار جهانی مبادله مالی پستی در ایران فعال شدن نرم افزار جهانی مبادله مالی پستی در ایران
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 فعال شدن نرم افزار جهانی مبادله مالی پستی در ایران

فرحی از فعال شدن نرم افزار جهانی مبادله مالی پستی در ایران خبر داد و گفت: این نرم افزار با ۲ کشور تا سقف ۱۰ هزار دلار برای حوالجات خرد برقرار شده است.

 

به گزارش رادیوسهام ،  خسرو فرحی، مدیرعامل پست بانک ایران در نشست خبری اظهار کرد: قبل از اجرای برجام پست بانک ایران تنها با یک بانک جهانی روابط کارگزاری داشت اما بعداز اجرای برجام روابط کارگزاری این بانک با ۶۶ بانک جهانی افزایش یافت که  توانست آثار مثبت فراوانی در اقتصاد کشور داشته باشد.

فرحی در ادامه به مهمترین دستاوردهای پست بانک اشاره کرد و گفت: یکپارچه سازی سامانه های بانک در ابتدای سال جاری با ضریب امنیتی بسیار بالا و قابلیت خدمات متنوع بانک درسراسر کشور، پرداخت بیش از ۲۵۱۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به فعالان اشتغالزایی درحوزه‌های کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست و… در راستای توسعه کسب و کارها، پرداخت بیش از ۱۷۵۸ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت با نرخ ترجیحی برای تجهیز ۷۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس به سازمان اتوبوسرانی درسطح کشور برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری جهت کاهش آلودگی هوای کلان شهرهای کشور، نمونه ای از این دستاوردها به حساب می آید.

حتما بخوانید :  زیان ۹ماهه «حتوکا» ۲۶ریال اعلام شد

این مقام مسئول گفت: این بانک درراستای برنامه توسعه خدمات بانکداری الکترونیک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درروستاها و مناطق غیربرخوردار تعداد ۱۰۰۰ دستگاه خودپرداز درسطح روستاهای کشور نصب شده و هم اکنون تعداد خودپردازهای آن به ۲۷۰۰ دستگاه خودپرداز رسیده است.

مجوز قانونی ۶ هزار و ۵۰۰ باجه پست بانک درشش ماهه دوم امسال

این مقام مسئول با بیان اینکه بانک مرکزی در شش ماهه دوم امسال، مجوز قانونی ۶ هزار و ۵٠٠ باجه پست بانک را صادر کرد، تصریح کرد: این مجوز پس از اینکه پست بانک به بانک مرکزی متعهد شده خدمات روستایی را به تمام بانک ها برساند ارایه شده تا روستایی ها بدون تبعیض، خدمات دریافت کنند.

فرحی با اشاره به اینکه پست بانک سال گذشته ۲۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات دربخش های خرد و کم جمعیت پرداخت کرده است، بیان کرد: هم اکنون به جز ۶ هزار و ۵٠٠ باجه، ٢ هزار و ۵٠٠ شعبه نیز در شهرهای کوچک و بزرگ داریم.

به گفته وی؛ بانک مرکزی مجوز اولیه برای فعالیت ۶ هزار و ۵٣ باجه روستایی را به پست بانک داده است.

مدیرعامل پست بانک گفت: این مجوز بعد از یکسری از اقدامات برای استانداردسازی و تطبیق با مقررات به مجوز دایمی تبدیل خواهد شد. مدیرعامل پست بانک تصریح کرد که باجه های پست بانک دارای مجوز اولیه و اصولی بانک مرکزی است و در حال حاضر در مرحله گذار و انطباق با استانداردها هستند.

حتما بخوانید :  «کگل» برای هرسهم ۸۸۲ ریال سود محقق ساخت

وی در خاتمه از فعال شدن نرم افزار جهانی مبادله مالی پستی در ایران خبر داد و گفت: این نرم افزار با ۲ کشور تا سقف ۱۰ هزار دلار برای حوالجات خرد برقرار شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت حمل و نقل توکا در صورت های مالی ۹ماهه خود زیان هرسهم را ۲۶ریال منتشر کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: