2682, 2224, 
پیش بینی کاهش قیمت طلا تا پایان سال میلادیReviewed by رادیو سهام on Feb 17Rating: 5.0پیش بینی کاهش قیمت طلا تا پایان سال میلادیپیش بینی کاهش قیمت طلا تا پایان سال میلادی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بانک او سی بی سی پیش بینی کردهپیش بینی کاهش قیمت طلا تا پایان سال میلادی است که قیمت هر اونس طلا تا سه ماه پایانی ۲۰۱۸ میلادی به کمتر از ۱۱۰۰ دلار خواهد رسید.

بر اساس این گزارش بارناباس گان تحلیلگر ارشد بانک او سی بی سی تاکید کرد: افزایش تدریجی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و بهبود اوضاع اقتصادی جهان موجب خواهد شد تا قیمت طلا در ماه های آینده با کاهش روبرو شود. برآورد ما این است که قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی به کمتر از ۱۱۰۰ دلار خواهد رسید.

وی در ادامه تصریح کرد: بهبود رشد اقتصادی جهان، افزایش نرخ بهره هم در کشورهای توسعه یافته و هم کشورهای آسیایی فشار زیادی را بر قیمت طلا در ماه های آینده وارد خواهد کرد. ما چشم انداز قیمت طلا تا پایان امسال را تغییر نمی دهیم و پیش بینی می کنیم قیمت هر اونس طلا تا پایان سال به ۱۱۰۰ دلار برسد.

گان افزود: قیمت طلا از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون همچنان تحت تاثیر کاهش ارزش دلار آمریکا با افزایش روبرو شده است. به نظر می رسد قیمت طلا در سه ماه نخست ۲۰۱۸ میلادی بالاتر از سطح ۱۳۰۰ دلار خواهد بود.

حتما بخوانید :  شرایط فروش ایران خودرو تغییر کرد

وی اظهار داشت: بعید است که بتوان رابطه بین ارزش دلار و قیمت جهانی طلا را نادیده گرفت. بی شک کاهش یا افزایش ارزش دلار آمریکا طی ماه های آینده تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی خواهد داشت. البته اگر رشد اقتصادی جهان با افزایش چشمگیری روبرو شود، رابطه بین ارزش دلار و قیمت طلا تا حد زیادی تضعیف می شود.

وی پیش بینی کرده است که تقاضای طلا در سال ۲۰۱۸ نیز با کاهش روبرو خواهد شد. آمارهای شورای جهانی طلا نشان می دهد که تقاضای طلا در سال ۲۰۱۷ به پایین ترین سطح خود   در ۸ سال اخیر رسیده است.

اظهارات بارناباس گان در شرایطی است که آمارهای جدید رسمی منتشر شده نشان می دهد نرخ تورم آمریکا در ماه ژانویه با افزایش روبرو شده است. به نظر می رسد این آمارها می تواند تاثیر زیادی بر وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو در ماه های آینده داشته باشد.

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

کاهش شدید تقاضا برای خودرو در بازار
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه روند کاهشی قیمت خودرو آغاز شده اما تقاضای واقعی برای خرید وجود ندارد، معتقد است که روند بازار خودرو کاملا وابسته به عرضه خودروسازان خواهد بود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.