2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایرانReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 18Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایرانگزارش مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

تقسیم سود ۵۵۸ ریالی در مجمع شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با زحمات هیات مدیره به بار نشست

به گزارش رادیوسهام ، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران (سهامی عام) برای سال مالی منتهی به ۳۰/۱۰/۹۶ روز سه‌شنبه ساعت ۱۰ در محل هتل پارسیان اوین با حضور بیش از ۸۸ درصد صاحبان سهام برگزار گردید.

مجمع مذکور به ریاست آقای مسعود بهزادپور و نظارت آقایان دکتر نجارزاده و رضا رفیعی و دبیری آقای دانشپور با اکثریت تشکیل شد. صورت‌های مالی طبق دستور جلسه مجمع و اکثریت آرا مورد موافقت قرار گرفت. بازرس شرکت سازمان حسابرسی و روزنامه‌های اطلاعات و دنیای اقتصاد نیز مورد موافقت مجمع قرار گرفت و سود ۵۵۸ ریالی نیز تقسیم گردید.

 

گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران

موضوع فعالیت شرکت

اهم فعالیت‌های شرکت مطابق با اساسنامه به شرح زیر می‌باشد:

الف: انجام کلیه مطالعات اقتصادی، فنی و مالی مربوط به طرح الکیل بنزن خطی و سرمایه‌گذاری در اجرای این طرح و بهره‌برداری از آن و انجام مطالعات و اجرای سایر طرح‌های صنایع شیمیایی که اجرای آنها قابل توجیه تشخیص داده شود.

ب: انجام کلیه اقدامات و معاملات مربوط به خرید و فروش دارایی‌های منقول و غیرمنقول، واردات ماشین‌آلات، تاسیسات، قطعات، لوازم یدکی و مواد اولیه، فروش و صادرات محصولات تولیدی و هر گونه عملیات دیگری که در حدود موضوع شرکت باشد.

ج: مشارکت در سایر شرکت‌ها از طریق تامین یا تعهد سرمایه شرکت‌های جدید یا خرید یا تعهد سهام شرکت‌های موجود و ایجاد شعب در داخل یا خارج کشور.

د: به طور کلی شرکت می‌تواند به کلیه عملیات یا مبادلات و معاملات مالی و تجاری و صنعتی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم به تمام و یا هر یک از موضوعات مشروحه فوق مربوط باشد در داخل یا خارج کشور مبادرت نماید.

جایگاه شرکت در صنعت

تولید اصلی شرکت، الکیل بنزن خطی (LAB) است که ماده اولیه اصلی و عامل پاک‌کنندگی در مواد شوینده خانگی است. ماده اولیه اصلی نفت سفید است که بعد از چند مرحله فرآیند تبدیل به برشی از نفت سفید C10-C14 می‌گردد که خالص‌سازی شده و شامل هیدروکربورهای خطی به نام نرمال پارافین است.

با توجه به اینکه مواد اولیه موردنیاز برای تولید نرمال پارافین و LAB، نفت سفید (حدود ۸۵ درصد) و بنزن می‌باشد و نفت سفید به قیمت FOB خلیج‌فارس خریداری می‌گردد، لذا تغییرات قیمت جهانی نفت خام متاثر از عرضه و تقاضا و تنش‌های سیاسی تاثیر مستقیم و آنی روی بهای تمام‌شده محصولات این شرکت دارد.

با مروری کلی بر جایگاه شرکت در صنعت و وضعیت رقابتی آن در سال مالی مورد گزارش به عرض می‌رساند تا پیش از راه‌اندازی کارخانه در سال ۱۳۷۳، LAB مورد نیاز کشور از طریق واردات تامین می‌شود. پس از راه‌اندازی کارخانه و در ادامه آن با به بهره‌برداری رسیدن طرح افزایش ظرفیت در سال ۱۳۸۲، علاوه بر تامین نیاز داخلی کشور مازاد تولیدات به خارج از کشور صادر می‌شود.

از سال ۱۳۸۴ با راه‌اندازی شرکت پتروشیمی بیستون و ورود آن شرکت به عنوان تولیدکننده دیگر LAB، تولید مذکور در وضعیت رقابتی قرار گرفته است و در حال حاضر بیش از ۷۵ درصد مصرف LAB داخل کشور توسط شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران تامین می‌گردد.

شایان ذکر است شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران تنها تولیدکننده در کشور است که علاوه بر تامین نیازهای داخلی نرمال پارافین، نسبت به صدور این محصول به خارج از کشور هم اقدام می‌کند.

عرضه محصول نرمال پارافین به بازارهای منطقه و شرق آسیا توسط شرکت PEARL در کشور قطر، مانع بزرگی در مسیر صادرات نرمال پارافین تولیدی این شرکت به مشتریان خود ایجاد کرده است.

از آنجا که شرکت PEARL از تکنولوژی GAS-TO-LIQUIDS(GTL) برای تولید نرمال پارافین استفاده می‌کند و استفاده از ماده اولیه گاز طبیعی باعث کاهش بهای تمام‌شده این محصول می‌شود، لذا مشکلات زیادی را برای رقابت در فروش NP برای این شرکت که از ماده اولیه نفت سفید استفاده می‌کند، به وجود آورده است.

همچنین نوسانات شدید و غیرمنتظره بهای نفت در سطح بین‌المللی نیز ثبات بهای فروش محصولات تولیدی این شرکت را با مشکل مواجه نموده و به همین دلیل ضروری است هر چه سریع‌تر برای اجرای طرح توسعه دوم تولید LAB اقدام شود و نرمال پارافین مازاد که حدود ۰۰۰/۸۰ تن در سال است به LAB تبدیل گردد تا با ایجاد ارزش افزوده بیشتر، سودآوری شرکت افزایش یابد.

یادداشت با‌اهمیت‌

هیات‌مدیره با خرسندی فراوان به آگاهی سهامداران محترم می‌رساند که بعد از پیگیری‌های انجام‌شده در حدود چهار سال گذشته برای دریافت دانش فنی جدید و انحصاری از شرکت UOP، در آذرماه سال (۱۳۹۵) قرار‌داد خرید دانش فنی جدید (DETAL) برای استفاده در طرح توسعه دوم مجتمع تولید LAB در اصفهان با شعبه انگلستان- لندن UOP  امضا و رد و بدل شد.

شایان ذکر است با خرید این دانش فنی، استفاده از اسید HF یا فلوریدریک (که برای زندگی انسان‌ها و محیط‌زیست بسیار خطرناک است) از فرآیند تولید LAB حذف می‌گردد.

در همین راستا و به منظور آغاز عملیات اجرایی طرح مذکور اعتبارات اسنادی مهندسی پایه و دانش فنی توسط بانک صنعت و معدن به شرح زیر گشایش یافت:

– اعتبار اسنادی خرید دانش فنی تحت شماره ۹۶۱۰۱۲۷۹/ CEN به مبلغ ۰۰۰/۷۰۰/۴۵ یورو

– اعتبار اسنادی مهندسی پایه تحت شماره ۹۶۱۰۱۲۸۶/ CEN به مبلغ ۰۰۰/۵۰۰/۳ یورو

در سال مالی ۱۳۹۶ مبلغ ۰۰۰/۳۲۵/۲۴ یورو از اعتبار اسنادی دانش فنی و مبلغ ۰۰۰/۷۵۰/۱ یورو از اعتبار اسنادی مهندسی پایه به شرکت UOP پرداخت شد و بابت تضمین پیش‌پرداخت و حسن انجام کار، ضمانتنامه شرکتی با عنوان UOP LIMITED CORPORATE GUARANTEE از شرکت UOP دریافت گردید.

در همین سال هشت نفر از مدیران و کارشناسان شرکت به همراه نمایندگان شرکت SCTE.&C. کره‌جنوبی (به عنوان مهندس مشاور خدمات مهندس تفصیلی) در جلسات هماهنگ‌شده با شرکت UOP در کشور انگلستان شرکت نمودند  و نهایتا بخش قابل توجهی از اطلاعات، نقشه‌ها و مدارک فنی از UOP دریافت شد.

در ضمن قرارداد با شرکت صنعتی و مهندسی استیم در خصوص عملیات اجرایی، امضا و کارهای اجرایی تجهیز کارگاه و بخش قابل ملاحظه‌ای از عملیات خاکبرداری محوطه ایجاد طرح توسعه دوم توسط شرکت استیم به انجام رسیده است.

هیات‌مدیره ضمن تایید اقدامات انجام‌شده مقرر کرد برای گسترش کارهای اجرایی طرح توسعه دوم مجتمع LAB در اصفهان پی‌درپی پیگیری مداوم به عمل آید.

گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران

خبر انتخاب شده برای شما

سال ۹۷ با پایانی خوش برای بانک تجارت همراه بود و سرمایه این بانک در آخرین مجمع عمومی فوق العاده با رای اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی با ۳۹۰ درصد افزایش از مبلغ از ۴۵ هزار و هفتصد میلیارد ریال به ۲۲۳ هزار و نهصد و بیست و شش میلیارد ریال رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.