تاریخ: ۲۰:۵۸ :: ۱۳۹۶/۱۲/۰۵

2067, 
ذوب آهن پروژه تجدید ارزیابی دارایی ها را رسما استارت زدReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 24Rating: 4.0 ذوب آهن پروژه تجدید ارزیابی دارایی ها را رسما استارت زد ذوب آهن پروژه تجدید ارزیابی دارایی ها را رسما استارت زد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 ذوب آهن پروژه تجدید ارزیابی دارایی ها را رسما استارت زد

سعید امید قائمی معاون مالی و اقتصادی شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به لایحه بودجه سال ٩٧ و موضوع معافیت مالیاتی برخی از شرکت های مشمول ماده ١۴١گفت:طبق این مصوبه شرکت ذوب آهن می تواند از معافیت مالیاتی در راستای افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های خود استفاده کند. وی ادامه داد: همانطور که قبلا نیز هیات مدیره شرکت مصوب نمود، این تجدید ارزیابی به دلیل اصلاح ساختار مالی شرکت و خروج از ماده ١۴١ لایحه اصلاحی قانون تجارت قطعا توسط ذوب آهن صورت خواهد پذیرفت.

به گزارش رادیوسهام ، طبق بند الحاقی ۳ تبصره ۱۰ لایحه بودجه سال ۹۷، انتقال مازاد تجدید ارزیابی شرکت‌های موضوع ماده ۱۴۹ اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۳۱ تیرماه ۹۴ به حساب سرمایه با رعایت دو شرط بلامانع است و از پرداخت مالیات معاف می شود.

با توجه به این موضوع ، شرکت‌های مشمول معافیت مالیاتی، باید براساس صورت‌های مالی عملکرد سال ۹۶، جزء ماده ۱۴۱ قانون تجارت باشند. همچنین با این تجدید ارزیابی از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند. بر این اساس، برخی از شرکت های بازار سرمایه از جمله شرکت ذوب آهن اصفهان می توانند با استفاده از این قانون شرایط خود را به گونه ای تغییر دهند که از سال آینده با سود آوری همراه شوند.

حتما بخوانید :  "جم پیلن" ۲۲۵۰ تومان قیمت خورد

سعید امید قائمی معاون مالی و اقتصادی شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۷ و موضوع معافیت مالیاتی برخی از شرکت های مشمول ماده ۱۴۱ گفت:طبق این مصوبه شرکت ذوب آهن می تواند از معافیت مالیاتی در راستای افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های خود استفاده کند.

وی ادامه داد: همانطور که قبلا نیز هیات مدیره شرکت مصوب نمود، این تجدید ارزیابی به دلیل اصلاح ساختار مالی شرکت و خروج از ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت قطعا توسط ذوب آهن صورت خواهد پذیرفت.

به گفته وی، مطابق با نظر سازمان بورس، شرکت ذوب آهن منتظر کلیات لایحه بودجه و تصویب آن بود تا مراحل ابتدایی کار اعم از تعیین هیات کارشناسی برای ارزیابی طبقه تجهیزات را شروع نماید.

امید قائمی ادامه داد: پس از این مرحله و با ابلاغ آیین نامه اجرایی این لایحه، مطابق با دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه، گزارش توجیهی، اظهار نظر حسابرس و سایر مراحل از طریق سامانه کدال اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در خصوص مبلغ این افزایش سرمایه نیز گفت: اعلام رقم دقیق پس از ارزیابی کارشناسان و تهیه گزارش توجیهی و تصویب آن توسط هیات مدیره اعلام خواهد شد، اما ارزش بازار فعلی سهام شرکت بسیار کمتر از ارزش های دفتری شرکت پس از افزایش سرمایه است و شاید با بروز شدن ارزش دارایی ها در ترازنامه شرکت، بازار نیز در مسیر درست قرار گیرد.

حتما بخوانید :  ریزش ۲۲۶۸واحدی شاخص بورس

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

فرصت خرید یا موعد خروج از سهام؟
بورس اوراق بهادار در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ عملکرد قابل قبولی را از خود به جای گذاشت و شاخص کل با بازدهی ۳۰ درصدی به کار خود پایان داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.