2682, 2224, 
پیش بینی افزایش نرخ ارز در روزهای آیندهReviewed by رادیو سهام on Feb 25Rating: 5.0پیش بینی افزایش نرخ ارز در روزهای آیندهپیش بینی افزایش نرخ ارز در روزهای آینده
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

استاد اقتصاد بین‌الملل دانشگاه اصفهان گفت: با توجه به اینکه در آستانه شب عید قرار داریم تقاضا برای مسافرت های خارجی بیشتر خواهد شد و پیش بینی می شود نرخ دلار با اختلاف بالاتری نسبت به کانال ارزی در بازار عرضه می‌شود.

به گزارش رادیو سهام، کمیل طیبی در خصوص کاهش نرخ دلار و پیش بینی بازار ارز تا پایان سال جاری، اظهار کرد: با توجه به جو ملتهب بازار و بی‌اطمینانی مردم از سیستم بانکی، تقاضا برای ارز در کشور افزایش یافت که این جو روانی سبب ایجاد حباب ارزی در کشور شد و دلالان، بازار را در دست گرفتند تا جایی که دامنه نوسانات نرخ دلار به مرز ۵۰۰۰ تومان رسید.

وی با بیان اینکه طی هفته گذشته حباب افزایش نرخ دلار تخلیه شده است، تاکید کرد: با دخالت بانک مرکزی و دیگر ارگان ها، نرخ دلار دوباره به کانال قبلی خود بازگشت و اکنون شاهد رکود در بازار ارز هستیم.

این اقتصاددان با اشاره به اینکه در حال حاضر تقاضا و  خرید و فروش ارز بسیار کاهش یافته است، گفت: تا نوروز ۹۷ شاهد ثبات ارز خواهیم بود و نرخ دلار در کانال ۴۴۰۰ تا ۴۶۰۰ باقی خواهد ماند.

حتما بخوانید :  چرا نرخ ارز نزولی و صعودی شد؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا اقدامات دستوری و مقطعی بانک مرکزی در ثبات نرخ ارز موثر است؟، اظهار کرد: این اقدامات دستوری موقتی است و جواب نمی‌دهد، اما بانک مرکزی در حال تلاش برای تخلیه حباب ارزی است که به طور طبیعی واقعی شدن نرخ ارز، افزایش نرخ انواع ارزها و به خصوص دلار را به دنبال خواهد داشت.

طیبی تاکید کرد: بانک مرکزی تجربه جدیدی نسبت به تخلیه حباب ارز دارد و احتمال می‌رود، نرخ دلار به رقم ۴۷۰۰ تا ۴۸۰۰ تومان برسد.

وی با بیان اینکه نرخ مبادله ای ارز حدودا در کانال ۳۷۰۰ تومان قرار دارد، افزود: زمانی که دلار در محدوده کانال ۴۵۰۰ ایجاد می شود نرخ تعادلی دلار در حدود ۴۴۰۰ تا ۴۷۰۰ تومان در نوسان خواهد بود.

استاد اقتصاد بین‌الملل دانشگاه اصفهان با تاکید بر اینکه در اگر شاهد رونق خرید و فروش در بازار ارز باشیم به طور قطع دوباره قیمت دلار افزایش خواهد یافت، گفت: با توجه به اینکه در آستانه شب عید قرار داریم تقاضا برای مسافرت های خارجی بیشتر خواهد شد و پیش بینی می‌شود نرخ دلار با اختلاف بالاتری نسبت به کانال ارزی، در بازار عرضه ‌شود.

منبع: ایسنا

خبر انتخاب شده برای شما

مقصر نابسامانی بازار اجاره مسکن کیست؟
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کلیت طرح تعیین سقف اجاره‌بهای مسکن خوب است، اما باید جزئیات این لایحه به دقت بررسی شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.