2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنایع بهداشتی سایناReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 4Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنایع بهداشتی ساینا گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنایع بهداشتی ساینا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنایع بهداشتی ساینا

شرکت صنایع بهداشتی ساینا در مجمع عمومی عادی سالانه خود برای هرسهم ۳۰۰ریال سود تقسیم کرد.

به گزارش رادیوسهام ، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنایع بهداشتی ساینا برای تصویب صورت‌های مالی شرکت برای سال منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۶برگزار شد. در این جلسه اسامه آیت اللهی به‌عنوان رییس مجمع انتخاب شد. در ابتدا یزدان کرمی؛ مدیرعامل شرکت به ارایه گزارش فعالیت یکساله هیات مدیره پرداخت و گفت: شرکت صنایع بهداشتی ساینا در بین شرکت های فعال در این صنعت با حجم فروش معادل مبلغ ۶۱۷ میلیارد ریال را دارد.

وی ادامه داد: «ساینا» در گروه مایعات ظرفشویی در رتبه چهارم، در گروه مایعات البسه دردسته بندی گروه لباسشویی رتبه چهارم، دسته بندی گروه نرم کننده های البسه در رتبه پنجم و در گروه لکه برها و پاک کننده ها ، رتبه نهم را کسب کرده است.

مدیرعامل ساینا افزود: فروش شرکت در سال ۹۶، با توجه به تعاملات با مجموعه به پخش ۳هزار تن افزایش یافت و همچنین شرکت در تاریخ یکم اردیبهشت۱۳۹۶ درخواست افزایش نرخ فروش داشته که این افزایش به اندازه ۹درصد فقط در یک ماه صورت گرفته است. همچنین محصول جدید شرکت مایع ظرفشویی گلی پلاس است که با مایع پریل برابری می کند. شرکت برای سال۹۷ در نظر دارد با افزایش نرخ فروش افزایش دهد و هزینه های خود را از طریق تجهیز کارخانه کم کند.

حتما بخوانید :  سود 62ریالی «فارس» برای 6 ماه

در ادامه این جلسه گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت به مجمع ارایه شد. در بند۴ آن که مربوط به مالیات ارزش افزوده است، شرکت اعلام کرد سعی در کاهش آن دارد.

بند۵ که مربوط به مالیات عملکرد سال۹۴ بوده و رقم آن برابر با ۱۶میلیارد ریال است، هیات مدیره اعلام کرد ۱۰میلیارد ریال از آن را پرداخت کرده که در گزارش ها ذکر نشده است.

بند۱۱ این گزارش که در خصوص پرداخت سود سهام مصوب است شرکت اعلام کرد که به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات حساب بانکی تعدادی از سهامداران و در کوتاه ترین زمان پرداخت می شود.

در ادامه سهامداران به طرح سوالات خود پرداختند. یکی از سهامداران در مورد افزایش نرخ فروش محصولات پرسید که آیا بازار کشش این افزایش نرخ را دارد؟ شرکت اعلام کرد در انتهای سال مالی گذشته اعلام شده و تاثیری در فروش نداشته است.

یکی دیگر از سهامداران در رابطه با افزایش ظرفیت تولید و افزایش سرمایه به دلیل بالا بودن سود انباشته شرکت سوال کرد که مدیر مالی شرکت گفت: درخط تولید اگر با روند رو به رشد سه شیفته کار کند ظرفیت برابر با ۱۹۰هزار تن می شود.

وی ادامه داد: فعلا برنامه ای برای افزایش سرمایه نداریم.

یکی دیگر از سهامداران در رابطه مواد اولیه سوال کرد که چند درصد آن وارداتی است که مدیر مالی شرکت پاسخ داد ۲۳درصد مواد اولیه وارداتی است و ۹۳درصد آن با ارز مبادله ای و ۷درصد آن با ارز آزاد است.

حتما بخوانید :  مدیرعامل سایپا تغییر کرد

همچنین سهامدار دیگری در رابطه با پیش بینی قیمت فروش محصولات پرسید که شرکت پاسخ داد: روند کاهشی برای ماه های ۱۰ و ۱۱ بوده، ولی پیش بینی می شود که برای اسفند ماه با توجه به استخدام تیم ماهر بازاریابی بهبود یابد. (هزینه تبلیغات ۵درصد فروش است.)

در پایان این جلسه اعضای هیات مدیره جدید برای مدت ۲سال انتخاب شدند و همچنین پس از تصویب صورت های مالی مورد گزارش سهامداران به تقسیم سود۳۰۰ریال سود به ازای هر رای دادند.

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در صورت های مالی ۶ماهه برای هرسهم ۶۲ریال سود اعلام کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.