2682, 2224, 
بررسی ۴ عامل اثرگذار بر قیمت طلا در سال ۲۰۱۸Reviewed by راديو سهام on Mar 4Rating: 5.0بررسی ۴ عامل اثرگذار بر قیمت طلا در سال ۲۰۱۸بررسی ۴ عامل اثرگذار بر قیمت طلا در سال ۲۰۱۸
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شورای جهانی طلا در تازه‌ترین گزارش خود پیش‌بینی کرده است که ۴ عامل مهم می‌تواند بر قیمت طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی تاثیرگذار باشد. بررسی ۴ عامل اثرگذار بر قیمت طلا در سال ۲۰۱۸

شورای جهانی طلا در تحلیل خود پیش‌بینی کرده است که قیمت طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی تحت تاثیر ۴ عامل مهم یعنی سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی، قیمت دارایی‌ها، رشد اقتصادی جهان و عرضه و تقاضا قرار خواهد داشت.

به گزارش رادیو سهام، بر اساس این گزارش کاهش ارزش دلار آمریکا موجب شده است تا قیمت هر اونس طلا در سال ۲۰۱۷ میلادی با رشد ۱۳٫۵ درصدی روبرو شود. این بیشترین رشد قیمت طلا از سال ۲۰۱۰ به شمار می‌رود.

عملکرد مثبت قیمت طلا در سال ۲۰۱۷ برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان عامل امیدوار کننده‌ای بوده است.

از دیگر نکات مهم این تحلیل رشد فزاینده تقاضای سکه و شمش طلا در بازار چین در سال ۲۰۱۷ میلادی است. تقاضای آلمان، بخش فناوری و تکنولوژی نیز تاثیر مهمی بر تقویت قیمت طلا در سال ۲۰۱۷ داشته است.

حتما بخوانید :  افزایش عرضه در بازار مسکن شب عید

البته تقاضای جهانی طلا در سال ۲۰۱۷ میلادی به پایین‌ترین سطح خود از سال ۲۰۰۹ رسیده است. کاهش تقاضای سرمایه‌گذاری و افت خرید بانک‌های مرکزی جهان بیشترین تاثیر را داشته است.

ادامه روند صعودی خرید طلا از سوی بانک‌های مرکزی می‌تواند تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در سال ۲۰۱۸ داشته باشد.

طی سال گذشته بانک‌های مرکزی جهان برای هشتمین سال متوالی ذخایر طلای خود را افزایش داده‌اند. بانک‌های مرکزی روسیه ترکیه و قزاقستان بیشترین خرید را داشته‌اند.

منبع: طلانیوز

خبر انتخاب شده برای شما

دو بار جهش قیمت مسکن در طول یک سال و نیم گذشته کاهش قدرت خرید و کسادی بازار مسکن را در پی داشته است و همین تحولات نوعی نگرانی‌ در میان متقاضیان و افق‌ نامشخص از بازار مسکن را ترسیم کرده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.