تاریخ: ۱۵:۱۶ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۶

2067, 
شرکت پویش بازرگان خریدار بلوک ذوب آهن اصفهانReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 7Rating: 4.0شرکت پویش بازرگان خریدار بلوک ذوب آهن اصفهانشرکت پویش بازرگان خریدار بلوک ذوب آهن اصفهان
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

شرکت پویش بازرگان خریدار بلوک ذوب آهن اصفهان

جعفر سبحانی مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص واگذاری سهام ذوب  گفت: شرکت پویش بازرگان خریدار ذوب آهن بلوک بود و این معامله قطعی شد و خبر شما درباره هویت خریدار بلوک ذوب مورد تائید است.

به گزارش رادیوسهام ، در حالی صبح امروز بورس۲۴ از برنامه خرید سهام ذوب آهن اصفهان توسط پویش بازرگان شرکت وابسته به «ذوب» خبر داده بود ، دقایقی پیش این معامله انجام شد.

جعفر سبحانی مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص واگذاری سهام ذوب گفت: شرکت پویش بازرگان خریدار ذوب آهن بلوک بود و این معامله قطعی شد و خبر شما درباره هویت خریدار بلوک ذوب مورد تائید است.

وی گفت: روز گذشته به دلیل نقص مدارک و عدم تحویل به موقع مدارک معامله به روز جاری موکول شد.

وی در برابر این سوال که دلیل این معامله درون گروهی چه بوده است ، گفت : دلایل خرید سهم را باید از سهامداران شرکت پویش پرسید و ما به نیابت از فروشنده یعنی صندوق فولاد در میدان معامله بوده ایم.

گفتنی است ، پویش بازرگان شرکتی است که ۴۰ درصد از سهام آن متعلق به شرکت ذوب آهن است و ۶۰ درصد مابقی آن را هم فعالان صنعت فولاد در اختیار دارند.

حتما بخوانید :  وبانک شرکت ارج را واگذار می کند

این شرکت در ابتدای سال ۹۴ توسط شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان تاسیس و برای رسیدن به اهداف خود و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود ، با واگذاری ۶۰ درصد از سهام به فعالان و تجار بازار فولاد، از مالکیت مطلق شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان جدا و اداره آن به سهامداران واگذار شد.جالب است بدانیم که، در حال حاضر نیز این شرکت فروش محصولات و خرید مواد اولیه ذوب آهن را بر عهده گرفته و به نوعی قلب فروش “ذوب” در اختیار «پویش بازرگان» است.

گفتنی است ، معامله بلوک ۱۶٫۶۷ درصدی ذوب آهن سرانجام در قیمت ۷۵۰ ریال و به ارزش ۴۱۴۸ میلیارد ریال در نماد «ذوب۴» صورت پذیرفت.

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

واکنش های وب به مواضع سازمان بورس
مدیرعامل داده گستر عصر نوین در واکنش به مواضع اخیر سازمان بورس و الزام به حسابرسی ویژه توضیحاتی بلند داد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.