2224, 
اتمام پرداخت سود سهام عدالت تا پایان سالReviewed by رادیو سهام on Mar 10Rating: 5.0اتمام پرداخت سود سهام عدالت تا پایان سالاتمام پرداخت سود سهام عدالت تا پایان سال
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

پرداخت سود سهام عدالت در حالی به مراحلاتمام پرداخت سود سهام عدالت تا پایان سال پایانی خود نزدیک می‌شود که طبق وعده‌های داده شده، قرار است تنها گروه باقی‌مانده نیز در روزهای باقی مانده از سال، سود خود را دریافت کنند.

به این ترتیب با آغاز پرداخت سود سهام عدالت از روز ۱۸ دی ماه تاکنون ۱۸ گروه موفق به دریافت کامل سود شده و تنها روستاییان، عشایر و کارمندان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان برای دریافت سود مزبور باقی مانده‌اند.

به گزارش رادیو سهام، در این راستا مشاور سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه پرداخت سود گروه روستاییان و عشایر از روز پنج‌شنبه ۱۷ اسفندماه آغاز شده تاکید کرد که سود گروه آخر نیز تا روزهای باقی‌مانده از سال به حساب آنها واریز خواهد شد. سیدجعفر سبحانی در ادامه به ارائه توضیحات تکمیلی پرداخت و گفت: همانگونه که تعهد داده بودیم تا سود عملکرد شرکت‌های سرمایه پذیر در سال ۹۵ را که در سال ۹۶ دریافت می‌شود به مشمولان پرداخت کنیم، این وعده عملی شد. بر این اساس تا کنون از ۲۰ گروه مشمول دریافت سود، ۱۸ گروه موفق به دریافت سود شده‌اند. این سود حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود. وی در ادامه افزود: از ۱۸ دی ماه واریزی سود برای ۳۴ میلیون نفر از مشمولان با موافقت رئیس‌جمهور انجام دادیم و همه مشمولانی که شماره شبای خود را تا تاریخ ذکر شده اعلام کرده بودند، یک سوم سود خود را در ۱۹ دی ماه دریافت کردند. در مرحله بعد، دو سوم سود باقی مانده را به‌صورت تکمیلی و گروه به گروه تسویه کردیم. به این ترتیب با ۱۸ گروه به‌صورت کامل تسویه حساب کردیم و از ۲۰ گروه تنها دو گروه روستاییان، عشایر و کارمندان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان باقی ماندند. سبحانی در ادامه با تاکید بر اینکه ۷۰ درصد جامعه مشمولان سود کامل خود را دریافت کردند، گفت: پرداخت سود برای گروه روستاییان و عشایر نیز از روز پنج‌شنبه آغاز شد. این سود در حال واریز توسط بانک‌های عامل به حساب مشمولان و در حال اتمام است. وی در ادامه افزود: جمعیت این گروه حدود ١٢ میلیون نفر و رقم واریزی برای تسویه حساب این گروه بالغ بر ۵٨٠ میلیارد تومان است. سبحانی در ادامه به گروه آخر یعنی کارمندان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان اشاره کرد و گفت: سود پرداختی به آخرین گروه یعنی کارمندان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان لشکری، کشوری و تامین اجتماعی نیز با تلاش‌های صورت گرفته سعی می‌شود تا قبل از عید تسویه حساب کامل انجام گیرد. به این ترتیب تمامی ۲۰ گروه مشمول سود کامل خود را دریافت خواهند کرد. مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی در ادامه به برگزاری آیین نکوداشت سهام عدالت اشاره کرد و گفت: طی یک سال گذشته ۴۹ میلیون سهامدار تعیین تکلیف شدند، شماره شبای ۴۰ میلیون نفر به سامانه سهام عدالت وارد شد و همچنین سود این سهام واریز شد. به مناسبت این اتفاقات آیین نکوداشت سهام عدالت ۲۰ اسفند با حضور ۱۳۰۰ نفر از مشمولان سطح کشور و مسوولان کشوری برگزار خواهد شد.

منبع: دنیای اقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل افزایش نرخ دلار، قیمت مصالح ساختمانی و میزان حقوق و دستمزد در سال آینده احتمال افزایش قیمت مسکن بسیار زیاد است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.