2680, 2224, 
بازار مسکن در کدام شهرها به حرکت درآمده است؟Reviewed by سایت رادیوسهام on Mar 10Rating: 4.0 بازار مسکن در کدام شهرها به حرکت درآمده است؟ بازار مسکن در کدام شهرها به حرکت درآمده است؟
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 بازار مسکن در کدام شهرها به حرکت درآمده است؟

یک کارشناس اقتصاد مسکن با تاکید بر اینکه بازار ملک یک بازار همگن محسوب نمی شود اعلام کرد: تحولات مربوط به قیمت و معاملات در بازار مسکن تهران، با شیب و دامنه های متفاوت در مناطق و محله­ های مختلف شهر اتفاق افتاده است.

به گزارش رادیوسهام ، یک کارشناس اقتصاد مسکن با تاکید بر اینکه بازار ملک یک بازار همگن محسوب نمی شود اعلام کرد: تحولات مربوط به قیمت و معاملات در بازار مسکن تهران، با شیب و دامنه های متفاوت در مناطق و محله­ های مختلف شهر اتفاق افتاده است.

بر اساس اطلاعات بانک مرکزی، متوسط نرخ رشد قیمت مسکن شهر تهران در بهمن ماه سال ۹۶ نسبت به بهمن سال ۹۵، رشد ۲۲ درصدی را تجربه کرده است.

بهروز ملکی با بیان اینکه بدیهی است رشد قیمت مسکن در همه مناطق تهران به یک میزان نبوده است افزود: منطقه ۵ با ۳۸ درصد، بیشترین و منطقه ۲۰ با ۱۳ درصد، کمترین رشد قیمت مسکن در میان مناطق ۲۲گانه تهران را داشته اند. حتی محلات مختلف در یک منطقه نیز رشدهای یکسانی را تجربه نکرده اند بطوریکه
براساس مشاهدات میدانی، رشد قیمت محلات مختلف تهران در یکسال اخیر از ۵ تا ۵۰ درصد، متغیر بوده است.

حتما بخوانید :  وزیر صنعت: اصلاح قیمت با افزایش تیراژ

این کارشناس اقتصاد مسکن تصریح می کند: اگر چه معاملات مسکن در تهران رونق گرفته اما در بسیاری از شهرها، خبر چندانی از این بازار پُررونق نیست. باید توجه داشت که تهران، شهر پیشتاز در بازار مسکن کشور است و رخدادهای تهران، باوقفه، به سایر شهرها سرایت می کند.

اطلاعات این کارشناس در عین حال مشخص می کند به دنبال افزایش حجم معاملات و قیمت مسکن در تهران طی سال ۹۶، در برخی از شهرها همچون رشت، کرج، قزوین و اراک بازار مسکن به حرکت درآمده و انتظار می رود بازار مسکن سایر شهرها نیز به تدریج، روند اخیر بازار مسکن تهران را (البته با طول و عرض متفاوت) تجربه کند. منظور از طول رونق، دوره زمانی رونق معاملات مسکن است و عرض رونق نیز میزان افزایش قیمت را مشخص می کند.

ملکی به متقاضیان مصرفی بازار مسکن شهرهایی همچون تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز و سایر شهرهای بزرگ توصیه می کند از فرصتی که تسهیلات خرید مسکن در اختیارشان قرار داده برای خرید استفاده کنند و به دنبال کاهش بیشتر قیمت مسکن نباشند چرا که با رونق گرفتن معاملات، احتمال کاهش قیمت به صفر می رسد.

منبع: بورس۲۴

همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.