تاریخ: ۱۵:۲۳ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۹

2067, 
تامین مالی 10 هزار میلیاردی تأمین اجتماعی با اولین صکوک اجاره مبتنی بر سهامReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 10Rating: 4.0تامین مالی 10 هزار میلیاردی تأمین اجتماعی با اولین صکوک اجاره مبتنی بر سهامتامین مالی 10 هزار میلیاردی تأمین اجتماعی با اولین صکوک اجاره مبتنی بر سهام
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

تامین مالی 10 هزار میلیاردی تأمین اجتماعی با اولین صکوک اجاره مبتنی بر سهام

این اوراق یک ساله و با نرخ اجاره بهای ۲۰ درصد است که این اجاره بها هر شش ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می شود. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی مرداد یکم(با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت فرابورس  ایران صورت خواهد گرفت.

موافقت اصولی انتشار اولین صکوک اجاره مبتنی بر سهام در بازار سرمایه برای تامین مالی شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی(سهامی خاص) به مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال صادر شد.

به گزارش رادیوسهام به نقل از شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، غلامرضا ابوترابی با اعلام خبر فوق افزود: شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی(سهامی خاص) قصد دارد طی دو مرحله از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه مجموعاً ۵۰ هزار میلیارد ریال تامین مالی کند. قرار است در مرحله اول، ۱۰ هزار میلیارد ریال صکوک اجاره مبتنی بر سهام جهت تسویه مطالبات سازمان تأمین اجتماعی در بازار سرمایه منتشر شود که موافقت اصولی عرضه عمومی آن توسط سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شده است. سهام مبنای انتشار این اوراق عبارتند از: ٧,٨٩٨,٨٩۴,١۵۵ سهم شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تأمین اجتماعی(تاپیکو) با قیمت هر سهم ١,٢۶۶ ریال. شایان ذکر است که موافقت اصولی انتشار بخش دوم اوراق به مبلغ ۴۰ هزار میلیارد ریال با سررسید ٣ ساله هنوز صادر نشده و موکول به تکمیل مدارک و مستندات دیگر شده است.

حتما بخوانید :  سود واگذاري هاي بورسي ((وسبحان)) به ٣٢٩ ميليارد ريال رسيد

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه اظهار داشت: این اوراق ۱ ساله و با نرخ اجاره بهای ۲۰ درصد است که این اجاره بها هر شش ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می شود. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی مرداد یکم(با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت فرابورس ایران صورت خواهد گرفت.

ابوترابی در خصوص دیگر ارکان انتشار این اوراق توضیح داد: ضامن این اوراق، بانک رفاه کارگران بوده و تضامین بانی می تواند در ابتدای سال ١٣٩٧ با تضمین دولت طبق بند (ل) قانون بودجه تعویض شود. شرکت تأمین سرمایه امین (سهامی خاص) نیز مسئولیت بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق را بر عهده دارد

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت سرمایه گذاری سبحان در صورت وضعیت پرتفوی سهام شرکت های بورسی واگذار شده ۶ماهه خود از سود ۲۳۹میلیارد و ۷۲۴میلیون ریالی رونمایی کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.