تاریخ: ۱۰:۱۳ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

2067, 
پیش‌بینی تداوم فضای مثبت بازار سرمایه در سال 97Reviewed by سایت رادیوسهام on Mar 11Rating: 4.0پیش‌بینی تداوم فضای مثبت بازار سرمایه در سال 97پیش‌بینی تداوم فضای مثبت بازار سرمایه در سال 97
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

پیش‌بینی تداوم فضای مثبت بازار سرمایه در سال 97

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: هم اکنون وضعیت بازار برای سهامداران مثبت است و پیش‌بینی‌ها روند رو به رشدی را برای بازار در سال ۹۷ رقم می‌زند.

به گزارش رادیوسهام ، علی موسوی کارشناس بازار سرمایه ، با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود که در اواخر و اواسط اسفندماه بازار بورس رشد مناسبی را تجربه کند، اظهار کرد: باتوجه به روز‌های پایانی اسفند بسیاری از شرکت‌های بزرگ در بورس به علت بودجه بالا تغییرات مثبتی را رقم خواهند زد و این درحالی است که در سال ۹۷ بودجه بسیاری از شرکت‌ها مشخص می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه از بهبود وضعیت بازار مسکن خبر داد و گفت: بسیاری از شرکت‌های بزرگ همچون خودروسازی، بافت فرسوده و نوسازی طی سال جاری، توانسته‌اند رشد خوبی داشته باشند و این امر در بازار بورس تأثیرگذار است.

به گفته وی، انتخابات ریاست جمهوری توانست بر رشد شاخص‌ها و چهار شرکت بزرگ بورسی تأثیرگذارد.

موسوی از پیش‌بینی تداوم فضای مثبت بازار سرمایه در سال ۹۷ خبر داد و گفت: هم اکنون وضعیت بازار برای سهامداران مثبت است و پیش‌بینی‌ها روند رو به رشدی را برای بازار رقم می‌زند.

بازار بورس با کمبود نقدینگی مواجه است

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه   با بیان اینکه بازار سهام به طور معمول در روزهای پایانی سال با کمبود نقدینگی مواجه می‌شود، اظهار کرد: صندوق‌ها به سبب موضوعاتی چون پرداخت عیدی، تزریق نقدینگی به بازار را با مشکل مواجه می‎کند.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به افزایش نقدینگی و نوسان سود بانکی وضعیت بازار چندان مناسب نیست و امیدواریم در آینده نزدیک ثبات نسبی را در کشور شاهد باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بازار از ابتدای سال، نوسانات زیادی را پشت سر گذاشته است، گفت: انتخابات ریاست جمهوری توانست تأثیر خود را بر شاخص‌ها داشته باشد و به همین منوال سال پرنوسانی را پست سر گذاشتیم.

به گفته دارابی؛ انتظار می‌رود که بازار سرمایه سال آینده وضعیت روبه رشدی را تجربه کند

منبع: یاشگاه خبرنگاران جوان

خبر انتخاب شده برای شما

سال ۹۷ با پایانی خوش برای بانک تجارت همراه بود و سرمایه این بانک در آخرین مجمع عمومی فوق العاده با رای اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی با ۳۹۰ درصد افزایش از مبلغ از ۴۵ هزار و هفتصد میلیارد ریال به ۲۲۳ هزار و نهصد و بیست و شش میلیارد ریال رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.