تاریخ: ۱۰:۲۲ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

2067, 
آهن اسفنجی به بورس کالا می‌رودReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 11Rating: 4.0آهن اسفنجی به بورس کالا می‌رودآهن اسفنجی به بورس کالا می‌رود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

آهن اسفنجی به بورس کالا می‌رود

اکنون که معاملات محصولات زنجیره فولاد به نوبت در حال اضافه شدن به بورس کالا هستند، معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت از اقدام این وزارتخانه برای تعیین فرمول قیمت‌گذاری آهن اسفنجی جهت ارائه به بورس کالا خبر داد.

به گزارش رادیوسهام ، جعفر سرقینی با بیان این که بورس کالا در فاصله گرفتن از اقتصاد دستوری اثرات مثبتی برای اقتصاد داشته است، اظهار کرد: با هم‌اندیشی در بخش خصوصی و دولتی و استفاده از ظرفیت های بورس کالا، دیگر نیاز به مداخله دولت در بازار محصولات نخواهیم داشت البته این هم اندیشی ها باید به صورت منصفانه و برد – برد برای صنایع پایین دستی و بالادستی انجام شود تا بتوانیم در مسیر آزادسازی قیمت ها و مشارکت مردم در اقتصاد به درستی گام برداریم.

وی افزود: درصدد هستیم برای محصولی همچون آهن اسفنجی نیز فرمول پایه ای تعیین شود تا عرضه و تقاضا در بورس، قیمت نهایی را مشخص کند.

معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به عرضه سنگ آهن به بورس کالا بیان کرد: وزارت صنعت موافق این موضوع است که سنگ آهن به بورس کالا بیاید و تولیدکنندگان سنگ آهن می توانند برای عرضه محصولات شان در بورس کالا و حرکت به سمت اقتصاد مبتنی بر بازار اقدام کنند.

حتما بخوانید :  محمد رضوانی‌فر مدیرعامل جدید شستا شد

سرقینی در ادامه اظهار کرد: در راستای حرکت به سمت مبادلات شفاف در حوزه کالایی، بورس کالا یک اتفاق مبارک در اقتصاد ایران است و اگر دوران گذشته و حواله ای را به یاد بیاوریم بیشتر قدر این بورس را خواهیم دانست. از این رو، باید طی سال های آینده شاهد ارتقا جایگاه و فعالیت های بورس کالا البته با حمایت نهادهای دولتی و خصوصی باشیم.

این معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تقویت و توسعه بورس کالا از حیطه معاملات کالاهای داخلی باید فراتر برود، افزود: پیشرفت های بورس کالا باید در زمینه بین المللی نیز نمود پیدا کند به طوریکه در صورت فراهم شدن برخی زیرساخت ها، می توان شاهد توسعه تجارت ایران با کشورهای مختلف از طریق بورس کالا بود.

به گفته سرقینی، بورس کالا باید به سازوکارهایی مجهز شود تا برای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران خارجی نیز جذاب باشد و توسعه ابزارهای مالی را یکی از همین جذابیت ها دانست

منبع: ایسنا

خبر انتخاب شده برای شما

منصور یزدی زاده گفت: در حال حاضر ارزش سهام شرکت ذوب آهن اصفهان در بورس به دلیل افزایش نرخ ارز بهبود یافته است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.