2683, 2224, 
دلیل آشفته بازار خودرو‌های وارداتی از نظر کارشناس خودروReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 11Rating: 4.0دلیل آشفته بازار خودرو‌های وارداتی از نظر کارشناس خودرودلیل آشفته بازار خودرو‌های وارداتی از نظر کارشناس خودرو
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

دلیل آشفته بازار خودرو‌های وارداتی از نظر کارشناس خودرو

کارشناس خودرو گفت:مشکل اصلی آشفتگی بازار خودروهای خارجی آنجاست که تصمیمات چندگانه در دولت گرفته می‌شود.

به گزارش رادیوسهام  ، بهرام شهریاری کارشناس مسائل خودرو اظهار کرد: مشکل اصلی آشفتگی بازار خودروهای خارجی آنجاست که تصمیمات چندگانه در رابطه با واردات خودرو در شاکله دولت گرفته می‌شود.
وی با اشاره به پایین بودن کیفیت خودروهای داخلی، افزود: زمانی که تغییری در ساختار خودروی داخلی ایجاد نمی‌شود، مردم به دنبال خرید خودروهای خارجی می‌روند.

شهریاری با اشاره به منع واردات خودروی بالای ۲۰۰۰ سی‌سی در مناطق آزاد، گفت: تنوع قوانین مختلف در حوزه خودرو باعث سرگردانی مردم و فعالان اقتصادی شده است.

وی تصریح کرد: دولت به جای اینکه خودروسازی داخلی را به دست بخش خصوصی واقعی بسپارد، همیشه به دنبال حمایت بی‌مورد از کارخانه‌های خودروسازی داخلی بوده است و در این میان حضور مدیران دولتی برای این شرکت‌های خودرویی موجب رانت‌بازی و فساد شده است.

این کارشناس خودرو، بیان کرد: امروز دیگر مردم به خرید خودروی داخلی تمایلی ندارند، زیرا کیفیت این خودروها پایین بوده و نمی‌توانند ذائقه مشتریان خود را تأمین کنند، بنابراین بسیاری از خودروسازان به دنبال آوردن خودروی‌های خارجی در خط تولید خود هستند.

شهریاری تصریح کرد: خودرو پژو ۲۰۶ سال‌هاست از خط تولید جهانی خارج شده است، اما همچنان در ایران اصرار به تولید خودروهای این چنینی داریم.

وی در پایان یادآور شد: در صورتیکه امنیت سرمایه‌گذاری در کشور وجود داشته باشد،‌ خودروسازان داخلی با مشارکت خودروسازان خارجی تقویت شده و می‌توانند خودروهای روز دنیار را تولید کنند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خبر انتخاب شده برای شما

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل افزایش نرخ دلار، قیمت مصالح ساختمانی و میزان حقوق و دستمزد در سال آینده احتمال افزایش قیمت مسکن بسیار زیاد است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.