تاریخ: ۲۱:۵۰ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

2067, 
شعبه بانک پاسارگاد در هند بزودی افتتاح می‌شودReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 11Rating: 4.0 شعبه بانک پاسارگاد در هند بزودی افتتاح می‌شود شعبه بانک پاسارگاد در هند بزودی افتتاح می‌شود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 شعبه بانک پاسارگاد در هند بزودی افتتاح می‌شود

عضو هیات مدیره بانک پاسارگاد از افتتاح شعبه این بانک در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این شعبه کارگزار تمام بانک‌های کشور است.

به گزارش رادیوسهام ، مصطفی بهشتی روی در نشستی خبری با بیان اینکه بانک پاسارگاد از سال ۸۴ که وارد عرصه بانکی شد چشم انداز بلندی را مدنظر قرار داده است، اظهارداشت: با کار عملیات داخلی نمی توان به اهداف رسید و باید عملیات بین المللی را هم انجام داد ‌ و ابعاد کیفی را مد نظر قرار داد، ضمن اینکه باید استانداردهای بین المللی را باید مد نظر قرار می دادیم و مسئولیت های اجتماعی نیز مورد توجه قرار گرفت تا بتوان با بزرگترین بانک ها و اندازه‌ ها رقابت کرد.

وی ادامه داد: اگرچه ما هنوز در فورچون فایو هاندرد قرار نگرفته ایم اما اقدامات بین المللی را مدنظر قرار دادیم که البته راهکارهای مختلفی داشت که یکی از آنها باز شدن بافت سهامداری برای بانک ها و یا اینکه جزو بازارهای بزرگ جهان قرار بگیریم. بهشتی روی تصریح کرد: با تحریم ها اقدامات بین المللی امکان پذیر نبود؛ بنابراین تصمیم گرفتیم که موارد داخلی را ارتقا دهیم و در بنکر از ۱۰ بانک برتر توانستیم مقام ۹ را کسب کنیم.

حتما بخوانید :  رشد ۱۵۰ درصدی ارزش معاملات بورس در سال ۹۷

وی ادامه داد: در تحریم مسایل کارگزاری با مشکلاتی مواجه شد اما هیچ وقت در لیست های تحریمی نبودیم زیرا موارد را رعایت کرده بودیم. بهشتی روی ادامه داد: البته در ۲۰۱۲ بانک ها تحریم شدند و برهمین اساس بانک پاسارگاد هم تحریم شد.

این عضو هیات مدیره بانک پاسارگاد تصریح کرد: بانک پاسارگاد برای گلوبال شدن اقداماتی را انجام داد و در کشورهایی حضور یافت که شریک تجاری ما هستند و با کشورهایی همراه شویم که بانک‌های دیگر ایرانی به آنجا ورود نکرده باشند.

وی گفت: بر همین اساس قرار شد سراغ هندوستان برویم و ضوابط و قوانین این کشور مورد بررسی قرار گرفت و درخواست را به مقامات ذیربط به هندوستان ارایه شد و در آخرین سفر مقامات ایرانی به همراهی رییس جمهوری در یکی از سخنرانی های نخست وزیر هندوستان اعلام شد که یکی از شعب بانک پاسارگاد افتتاح می شود. به گفته وی، این بانک در نظر دارد در آینده سه شعبه در هندوستان راه اندازی کند و با افتتاح این شعبه نقل و انتقالات پول نفت بسیار تسهیل می شود.

به گفته وی، ایران برای تاسیس شعبه در هند علاوه بر بمبی شهرهای دهلی، حیدر آباد و احمد آباد را بررسی کرده است. به گفته بهشتی روی، بانک پاسارگاد بررسی هایی را برای افتتاح شعبه در کشور های اسپانیا، روسیه، آفریقای جنوبی، ایتالیا و سوسیس انجام داده است.

حتما بخوانید :  کاهش کارمزد معاملات، بورس را رونق می‌دهد؟

بهشتی روی درباره عملکرد ارزی بانک نیز گفت: این بانک از ابتدای سال جاری تا بهمن ماه سه میلیارد دلار بروات اسنادی، اعتبارات اسنادی و حواله های صادره داشته که البته این رقم نسبت به سال قبل تغییر چندانی نداشته اما نسبت به سال های ۹۰ و ۹۱ کاهش داشته که با تمهیدات اندیشیده شده پیش بینی می شود این میزان در سال آتی افزایش خوبی داشته باشد.

الزام خاص برای تاسیس شعبه

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا الزام خاصی برای تاسیس شعبه و یا سرمایه خاص از بانک پاسارگاد برای تاسیس شعبه خواسته شده است؟ اظهارداشت: رعایت استاندارد های بانکی مد نظر آنها قرار گرفته، ضمن اینکه  از آنجایی که شعبه به کلان بانک وصل است و حداقل سرمایه برای آن مد نظر قرار گرفته است.

در ادامه این جلسه علیرضا زندیه مشاور مدیر عامل در امور بین الملل و سرمایه گذاری بانک پاسارگاد نیز اظهارداشت: با توجه به سطح روابط تجاری ایران و هندوستان و همچنین وضعیت اقتصادی این کشور سراغ این کشور رفتیم و با بررسی های دقیق آنها اعلام کردند که بانک پاسارگاد دارای شهرت است و می تواند در کنار بانک های دیگر فعال شوند.

زندیه افزود: به همین منظور، در حال طی کردن آخرین مراحل صدور مجوز هستیم و بانک مرکزی هندوستان ما را واجد شرایط دانسته و به این دلیل بزودی اولین بانکی هستیم که در خارج از کشور فعال می شود. البته شعبه بانک پاسارگاد در بمبی خواهد بود، اما برنامه افزایش را نیز دنبال می کنیم.

حتما بخوانید :  عوامل تاثیر گذار بر سودهی بیشتر گروه کانی های فلزی در بورس

به گفته وی، بانک مرکزی، وزارت امور خارجه، وزارت اقتصاد و ‌وزارت کشور هند باید تاسیس شعبه را تایید کنند که تاکنون سه تاییدیه صادر شده است.

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت سرمایه گذاری سبحان در صورت وضعیت پرتفوی سهام شرکت های بورسی واگذار شده ۶ماهه خود از سود ۲۳۹میلیارد و ۷۲۴میلیون ریالی رونمایی کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.