تاریخ: ۲۲:۱۰ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

2067, 
اجازه نمی‌دهیم سهم ریزش کند|حمایت از شفا تا پایان سالReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 11Rating: 4.0اجازه نمی‌دهیم سهم ریزش کند|حمایت از شفا تا پایان سالاجازه نمی‌دهیم سهم ریزش کند|حمایت از شفا تا پایان سال
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

اجازه نمی‌دهیم سهم ریزش کند|حمایت از شفا تا پایان سال

شفادارو (شفا) هفتمین عرضه اولیه بورس تهران در سال ۱۳۹۶ بود که هفته گذشته و در قیمت ۴۱۵ تومان انجام شد. قیمت این سهم در روز دوم پس از عرضه ۲.۷ درصد رشد کرد اما امروز و در سومین روز حضور در بورس حدود ۴.۴ درصد افت قیمتی داشت به طوری که به قیمتی پایین تر از عرضه اولیه رسید و ۴۰۷ تومان و ۵ ریال را به عنوان قیمت پایانی ثبت کرد.

به گزارش رادیوسهام این در حالی است که سهامی که در سال جاری عرضه اولیه شدند، در روزهای ابتدایی پس از عرضه اولیه روند رشدی داشتند اما «شفا» در سومین روز با کاهش قیمتی مواجه شد. این اتفاق سال گذشته برای سهام گروه دارویی برکت هم افتاد به طوری که قیمت سهم هنوز هم به قیمت عرضه اولیه نرسیده است و این شائبه به ذهن متبادر می شود که یا اقبال فعالان بازار به گروه دارو کم است یا قیمت گذاری سهم مشکل داشته و یا اینکه سهامدار عمده از سهم حمایت نکرده است. هرچند عده ای معتقدند که مشکل قیمت گذاری یا حمایت نشدن از سوی سهامدار عمده نبوده و وضعیت بازار به قدری نامساعد است که چنین روندی قابل پیش بینی بوده و مساله این است که زمان عرضه اولیه مناسب نبوده است. اما آیا سهامداران عمده «شفا» یعنی شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا، شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی از سهم حمایت کرده اند؟

حتما بخوانید :  نگاهی به سرانجام عرضه‌های اولیه در سال ۹۷

حمایت از سهم «شفا» ادامه دارد

سید محمود اسماعیلی، مدیرعامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا  ضمن تاکید بر حمایت سهامداران عمده از سهم «شفا» گفت: بازارگردان ما شرکت خدمات مدیریت سرمایه مدار است که کار بازارگردانی را انجام می دهد و مکلف به خرید سهم است. علاوه بر آن، شرکت های سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (وبانک)، سرمایه‌گذاری توسعه ملی‌ (وتوسم) و مدیریت طرح و توسعه آینده پویا در حال خرید سهم هستند. حمایت ما در محدوده قیمتی عرضه شده ادامه خواهد داشت و اجازه نمی دهیم که سهم ریزش پیدا کند. برآورد این است که در روزهای آینده و به خصوص فردا قیمت سهم عادی می شود.

او با بیان اینکه اسفند ماه خاصی است، درخصوص ریزش قیمت سهم گفت: به طور معمول عده ای و به خصوص سهامداران خرد اقدام به فروش سهام خود می کنند یا آن را تبدیل به اوراق می کنند و به همین دلیل امروز عرضه زیاد شد که کاهش قیمت را در پی داشت اما به هر حال ما امروز خرید داشتیم و فردا و روزهای بعد هم خواهیم داشت و حمایت ادامه دارد.

آیا «شفا» هم بی برکت است؟

اسماعیلی در پاسخ به این مساله که سهم «برکت» هم از سوی سهامدار عمده به حدی حمایت شد که در نهایت سهم قابل توجهی از عرضه به سبد سهامدار عمده برگشت و این مساله ممکن است برای «شفا» هم تکرار شود، توضیح داد: بعید است چنین اتفاقی بیفتد. سرمایه گذاری خوبی در زیرمجموعه های شفادارو به خصوص شرکت دانا انجام شده است. شرکت دانا بورسی نیست اما پروژه های خوبی در تبریز دارد. شرایط شفادارو با برکت بسیار متفاوت است، ضمن آنکه در اسفند ماه بیشتر سهامداران خرد فروشنده هستند و این یک روند موقتی است و تحلیل ما اینگونه است که سهم «شفا» افزایش قیمت خواهد داشت و تعادل قیمتی ایجاد خواهد شد.

حتما بخوانید :  عوامل تاثیر گذار بر سودهی بیشتر گروه کانی های فلزی در بورس

او با بیان اینکه در اسفند ماه حمایت کافی از سهم به عمل خواهد آمد، گفت: ما سهم را در محدوده قیمتی عرضه حفظ می کنیم ولی در سال جدید به طور قطع افزایش قیمت خوبی خواهد داشت. محدوده، قیمت عرضه به اضافه کارمزد است و سعی می کنیم از آن قیمت پایین تر نیاییم.

اسماعیلی درخصوص محدودیت حجم خرید گفت: درخصوص تعداد سهم برای خرید محدودیتی نداریم و هرروز خرید را انجام می دهیم تا حمایت انجام شود.

اجازه نمی‌دهیم سهم ریزش کند|حمایت از شفا تا پایان سال

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت سرمایه گذاری سبحان در صورت وضعیت پرتفوی سهام شرکت های بورسی واگذار شده ۶ماهه خود از سود ۲۳۹میلیارد و ۷۲۴میلیون ریالی رونمایی کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.