2682, 2224, 
افزایش ۱۰درصدی قیمت لوازم خانگی بعد از نوسانات دلارReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 12Rating: 4.0افزایش ۱۰درصدی قیمت لوازم خانگی بعد از نوسانات دلارافزایش ۱۰درصدی قیمت لوازم خانگی بعد از نوسانات دلار
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

افزایش ۱۰درصدی قیمت لوازم خانگی بعد از نوسانات دلار

نایب رییس اتحادیه فروشندگان و تعمیرکنندگان لوازم خانگی اصفهان گفت: بسیاری از اقلام لوازم خانگی تولید شده در داخل، تنها برند خارجی بر روی آنها زده می شود و هیچ نشانی از ساخت ایران بر روی آنها نیست.

به گزارش رادیوسهام ، حسین عبدلی ، با بیان اینکه پس از نوسانات بهای دلار، برخی از شرکت ها اندکی قیمت لوازم خانگی را افزایش دادند و یا اینکه یک سری تخفیف های ویژه آن را حذف کردند، اظهار کرد: به طور کلی در این مدت کاهش قیمت لوازم خانگی نداشتیم و افزایش قیمت ها در برخی اقلام بین پنج تا ۱۰ درصد بوده است.

 وی با بیان اینکه مردم از برندهای معروف لوازم خانگی مانند سامسونگ، ال جی و اسنوا که در داخل تولید و مونتاژ می شود، استقبال می کنند، ادامه داد: تبلیغات کالاهای داخلی، از جمله اقدامات مهم اتحادیه در راستای تشویق مردم به مصرف تولیدات داخلی است تا آنها زمینه مقایسه با برند خارجی را داشته باشند.

حتما بخوانید :  افزایش ۳۴۰ درصدی قیمت سکه در یک سال گذشته

نایب رییس اتحادیه صنف فروشندگان و تعمیرکنندگان لوازم خانگی اصفهان، تصریح کرد: بسیاری از برندهای لوازم خانگی که در بازار وجود دارد، مونتاژ است و اخیرا بسیاری از اقلام لوازم خانگی تولید شده در ایران، تنها برند خارجی بر روی آنها زده می شود وهیچ نشانی از ساخت ایران بر روی آنها نیست.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال این سیاست، کارخانجات داخل یک برند را در انحصار خود قرار می دهند، اما این جایگاه هنوز ایده آل نیست، افزود: برای نمونه در کشور کارخانه ای که آمادگی مونتاژ دارد برخی از اقلام لوازم خانگی را که ممکن است تولید آن در ایران مقرون به صرفه نباشد را از چین یا ترکیه وارد و بقیه قسمت های آن را مونتاژ می کند.

عبدلی خاطرنشان کرد: صنعت مونتاژ، صنعتی است که به تازگی وارد لوازم خانگی شده و از این طریق، مونتاژ تولیدات داخلی انجام می شود.

وی با بیان اینکه وضعیت بازار نسبت به سال های گذشته چندان مناسب نیست و به طور معمول در آستانه شب عید بازار اندکی رونق می گیرد، گفت: با وجود برپایی نمایشگاه لوازم خانگی در اصفهان و پیش بینی استقبال مردم از آن، متاسفانه حضور مردم مطابق با انتظارات پیش نرفت

منبع: ایسنا

خبر انتخاب شده برای شما

سال ۹۷ را می توان سال بسیار عجیبی برای برخی از بازارها دانست؛ سالی که بازارهایی مانند ارز و سکه و طلا نوسانات فراوان قیمت ها را تجربه کردند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.