تاریخ: ۱۱:۳۲ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱

2067, 
سوالاتی درباره عرضه شرکت توسعه معادن رویReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 12Rating: 4.0سوالاتی درباره عرضه شرکت توسعه معادن روی سوالاتی درباره عرضه شرکت توسعه معادن روی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

سوالاتی درباره عرضه شرکت توسعه معادن روی

هر فردی صاحب کنترل شرکت توسعه معادن روی شود عملا انحصار بازار خاکِ  روی را به دلیل مدل خاص تولید و توزیع این بازار بدست خواهد آورد.

به گزارش رادیوسهام ،  بر اساس آنچه اعلام شده است، قرار بود حدود ۵۰ درصد از سهام شرکت توسعه معادن روی ایران عرضه شود. این عرضه با اهدافی همچون کاهش بنگاهداری و همچنین خروج نظامیان از اقتصاد معرفی شده است، با این حال سوالات مهمی درباره این عرضه وجود دارد.

این بلوک شامل بیش از یک میلیارد و ۲۰۷ میلیون و ۸۱۰ هزار سهم “کروی” است که توسط شرکت افق نیلی خلیج فارس اصالتا” و وکالتا” از طرف شرکت های خدماتی آینده نگر مهر، سرمایه گذاری مهر اقتصاد و نگین، رویال به قیمت هر سهم ۶۶۱۴ ریال به صورت نقد و اقساط ۵ ساله  روانه میز فروش می شود.

این شرکت با برخورداری از بیش از ۱۲۴ هزار سهامدار، سومین شرکت بورسی پرجمعیت و بعد از سرمایه گذاری توسعه صنعتی و ایران خودرو بشمار می رود.

حتما بخوانید :  افزایش ارزش سهام ذوب آهن شستا را ماندگار کرد

شمش روی تحریم ناپذیر و فاقد امکان ردیابی محل تولید است. تولید و فروش روی مترادف با در اختیار داشتن پول نقد در آن سوی مرزهاست. امری که به خصوص با توجه به براوردها درباره اجرایی شدن کاتسا در ماههای آغازین سال آینده برای نهادهای نظامی اهمیتی صد چندان دارد. آیا در این عرضه به این موضوع توجه شده است؟

هر کس صاحب کنترل شرکت فوق شود عملا انحصار بازار خاکِ  روی را به دلیل مدل خاص تولید و توزیع این بازار بدست خواهد اورد. ایا در قیمت گذاری سهام شرکت فوق به این مسئله توجه شده است؟

براوردهای مختلف کارشناسی حداقل قیمت سهام این شرکت را تا هزار تومان تخمین میزند. علت در نظر گرفتن  قیمت عرضه ۶۶١ تومانی چیست؟

خروج نظامیان از اقتصاد و التزام عملی تیم فعلی ستاد کل به ان بسیار لازم و محترم است اما خروج با این شیوه ها تفاوت دارد، حتی خروج هم نیاز به استراتژی دارد.
گفتنی است، شرکت خریدار طی انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که قصد شرکت در عرضه عمده «کروی» را ندارد. از این رو عرضه بلوک «کروی» با انصراف خریدار، منتفی شد.

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت ایران ترانسفو در دوره شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۷، مبلغ ۲۸۱ ریال سود به ازای هر سهم محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده خود ۳ درصد رشد داشته است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.