تاریخ: ۱۵:۰۱ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱

2067, 
معاملات ثانویه گوهر در بورس کالاReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 12Rating: 4.0معاملات ثانویه گوهر در بورس کالا معاملات ثانویه گوهر در بورس کالا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

معاملات ثانویه گوهر در بورس کالا

معاملات ثانویه سومین صندوق طلای بازار سرمایه موسوم به صندوق طلای کیان از امروز در بورس کالا کلید خورد. سرمایه این صندوق مانند سایر صندوق‌ های طلا، هزار میلیارد ریال است و هر یک از سرمایه گذاران می‌توانند واحدهای این صندوق را با قیمت اسمی ده هزار ریال بخرند.

به گزارش رادیوسهام به نقل از بورس کالا، معاملات ثانویه صندوق طلای کیان در حالی با نماد «گوهر» آغاز شده است که قسمتی از پرتفوی این صندوق اوراق مشتقه مبتنی بر سکه طلا و قسمتی دیگر گواهی سپرده سکه طلا است.

سرمایه صندوق طلای کیان مانند سایر صندوق‌های طلا، هزار میلیارد ریال است و هر یک از سرمایه‌گذاران می‌توانند واحدهای این صندوق را با قیمت اسمی ده هزار ریال و قیمت NAV روز از طریق کارگزاری‌ها خریداری کنند.

مدیر این صندوق، شرکت کارگزاری توسعه معاملات کیان و بازارگردان آن شرکت گروه مالی گسترش سرمایه کیان است و در دوره پذیره نویسی اولیه که آذر ماه سال جاری بود توانست ۱۷میلیارد تومان جمع آوری کند.

موسسین این صندوق که از نوع صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلا و با ساختار قابل معامله است، شرکت مدیریت سرمایه کیان و شرکت کارگزاری بورس آثل هستند. از دیگر ارکان این صندوق شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه به عنوان متولی، گروه مالی نور انوار به عنوان بازارگردان و موسسه حسابرسی بیات رایان به عنوان حسابرس است.

حتما بخوانید :  شروع محتاطانه بازارهای خارجی

طبق اساسنامه صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلا کیان، سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلا، اوراق مشتقه مبتنی بر سکه طلا، اوراق بهادار با درآمد ثابت و گواهی سپرده بانکی موضوع فعالیت آن اعلام شده است.

خبر انتخاب شده برای شما

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه، فروش اموال مازاد بانک‌ها در حال انجام است، گفت: در بورس کالا شرکت‌های وابسته به بانک‌ها از طریق فراخوان‌های دیگر، به مزایده گذاشته می‌شوند و با شبکه ای گسترده این کار را انجام خواهیم داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.