2682, 2224, 
دلار ۴۸۰۰ تومان شدReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 12Rating: 4.0دلار ۴۸۰۰ تومان شددلار ۴۸۰۰ تومان شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

دلار ۴۸۰۰ تومان شد

در پی سیاست جدید بانک مرکزی برای عرضه دلار به مسافران، صف‌های کاذب خریداران دلار بسیار کمتر از قبل شده ولی نرخ دلار باز هم رکورد ۴۸۰۰ تومان را زد.

به گزارش رادیوسهام ، نرخ دلار امروز در بازار ارز بار دیگر رکورد ۴۸۰۰ تومان را زد ولی این درحالی است که صرافی‌های خیابان فردوسی در پاسخ به خریداران دلار و یورو می‌گویند: ارزی نداریم!

مشاهدات میدانی از فردوسی حکایت از آب رفتن صف خریداران دلار دارد؛ آن‌هم درحالی که طی روزهای اخیر در این خیابان صف‌های طولانی برای خریداران دلار شکل گرفته بود.

از جمله دلایلی که باعث تشکیل صف‌های طولانی مقابل صرافی‌های منتخب بانک مرکزی شده بود، اختلاف ۴۰۰‌ــ‌۳۰۰ تومانی دلار مداخله‌ای با بازار آزاد بود.

ولی امروز و بعد از آنکه بانک مرکزی نرخ فروش ارز به صرافی‌های منتخب را به بازار آزاد نزدیک کرد، رفته رفته از صف‌های کاذب خریداران دلار نیز کاسته شد.

دلار مداخله‌ای امروز در صرافی‌های منتخب ۴۷۹۰ تومان فروخته می‌شد، در عین حال نرخ دلار در بازار آزاد با قیمتی بیش از ۴۸۰۰ تومان معامله می‌شود.

حتما بخوانید :  قیمت طلا امسال ۱۳ درصد افزایش خواهد یافت

گفتنی است از روزهای گذشته صرافی‌هایی که مسئولیت فروش ارز مداخله‌ای به خریداران دلار را داشتند، چند شرط را برای فروش ارز اعلام کرده‌اند که از مهمترین آنها داشتن بلیط و پاسپورت و عوارض خروج از کشور است.

برخی صرافی‌ها در سطح کشور برای فروش دلار به خریداران مدارک و اسناد جدیدی را مطالبه می‌کنند که عبارتند از: اصل پاسپورت و کارت ملی، اصل عوارض خروج، اصل بلیط و ویزا.

همچنین در این صرافی‌ها به هر نفر ۱۰۰۰ دلار ارز فروخته می‌شود و برای کشورهایی که نیازی به ویزا ندارند به هر نفر ۵۰۰ دلار داده می‌شود.

با این شرایط فقط مسافران می‌توانند دلار مداخله‌ای بخرند آن‌هم سه روز قبل از سفرشان! فعالان بازار ارز معتقدند: مدتی بود که به مسافران خارجی ارز تعلق نمی‌گرفت اما از امروز رسماً ارز مسافرتی با قیمتی حدود ۳۰۰ تومان پایینتر به متقاضیان به‌فروش می‌رسد و دلار عمده صرافی‌ها نیز به قیمت بازار آزاد رسید تا بار دیگر شاهد دو نرخ مسافرتی و آزاد در بازار ارز به‌صورت رسمی باشیم.

محمد حسینی  نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص سختگیری و بررسی مدارک برای فروش ارز مسافرتی، گفت: بحث دولت این است که بتواند ارز را مستقیم به کسانی که نیازمندند بفروشند نه اینکه صرافی‌ها خریداری کنند بعد به واسطه‌ها فروخته شود و واسطه‌ها در ساعتی که مردم نیازمند هستند ارز را با قیمتی بالاتر ارائه دهند.

حتما بخوانید :  واکنش مجلسی ها به گران شدن قیمت خودرو

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسافر خارج از کشور با ارائه مدارک و اسناد می‌تواند ارز با را قیمتی متعادل دریافت کند، گفت: در روش گذشته افراد ارز را از صرافی‌ها خریداری می کردند و زمان‌هایی که حجم متقاضی زیاد می‌شد و ارز در بازار موجود نبود آن را با قیمتی بالاتر عرضه می‌کردند، در واقع بخشنامه بانک مرکزی حرکتی در جهت حفظ بازار است.

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران در حالی که دیروز مرز روانی ۴ میلیون تومان را پشت سر گذاشته بود ، به رشد خود ادامه داد .
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.