تاریخ: ۲۱:۵۱ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱

2067, 
شفاف سازی دو شرکت همراه با خبرهای خوشReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 12Rating: 4.0شفاف سازی دو شرکت همراه با خبرهای خوش شفاف سازی دو شرکت همراه با خبرهای خوش
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شفاف سازی دو شرکت همراه با خبرهای خوش

سرمایه گذاری صنعت بیمه در دو شفاف سازی جداگانه از بهره برداری ۲ نیروگاه خورشیدی،افزایش سرمایه و واگذاری داراییها خبر داد و سرمایه گذاری مس سرچشمه هم علت افزایش ۲۱ درصدی سود را اعلام کرد.

به گزارش رادیوسهام ، در جریان معاملات امروز بازارسهام که با بهبود نسبی قیمت ها و روند صعودی شاخص بورس همراه شده ، سرمایه گذاری صنعت بیمه در دو شفاف سازی جداگانه از بهره برداری ۲ نیروگاه خورشیدی ، افزایش سرمایه و واگذاری بخشی از دارایی ها خبر داد.

“وبیمه” اعلام کرد: پروژه ۱۰ مگاواتی نیروگاه خورشیدی استان سیستان و بلوچستان و نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی استان یزد به بهای تمام شده ۹۴۲٫۲۱۵ میلیون ریال که بخش عمده آن از طریق اخذ تسهیلات ارزی از صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک صنعت و معدن تامین شده ، به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

همچنین در جلسه ۱۹ اسفند هیات مدیره ، افزایش سرمایه مصوب ۳ مرداد سال جاری مطرح و مقرر شد طی دو مرحله از محل سود انباشته و به میزان سود انباشته موجود و از محل مطالبات و آورده نقدی اعمال شود.

حتما بخوانید :  سبقت دلار از رقبا

علاوه بر این ، سرمایه گذاری صنعت بیمه از واگذاری دارایی ها خبر داد و اعلام کرد: در نظر دارد دارایی های با مشخصات ذیل را به صورت یکجا و نقد از طریق مزایده عمومی واگذار می کند:

الف- حصه شرکت در پروژه تجاری – اداری گلستان خیام در مجاورت دریاچه خلیج فارس (منطقه ۲۲) مشتمل بر ۱- ۵۹۲۵ مترمربع بنای مفید تجاری شامل ۸۵ واحد تجاری به قیمت پایه ۱,۰۶۸,۰۰۰ میلیون ریال. ۲- ۶۷۲۳ مترمربع بنای مفید اداری در ۲ برج مستقل شامل ۸۰ واحد اداری به قیمت پایه ۵۳۲,۰۰۰ میلیون ریال.

۳- ۲۲٫۶۷ درصد سهام شرکت توسعه عمران بیمه به ارزش پایه ۱۹۷٫۲۴۰ میلیون ریال

۴- ۳۳٫۵۹۸ درصد سهام شرکت خدمات مهندسی مشاور ایران به ارزش پایه ۱۵۳٫۵۷۵ میلیون ریال

۵- ۹۹٫۹۹ درصد سهام شرکت سرمایه گذاری راهبرد بیمه به ارزش ۱۵۰٫۲۰۰ میلیون ریال

۶- ۲۰ درصد سهام شرکت کارگزاری سپهر باستان به ارزش ۳۸٫۰۰۰ میلیون ریال

سرمایه گذاری مس سرچشمه هم که مجوز افزایش سرمایه ۴۰ درصدی را از سازمان بورس گرفته (از ۲۰۰ به ۲۸۰ میلیارد تومان) اقدام به افزایش ۲۱ درصدی سود ( از ۱۲۱۷ به ۱۴۶۷ ریال ) کرد و علت آن را افزایش سود نسبت به پیش بینی قبلی ، افزایش سود شرکت های سرمایه پذیر و همچنین سود حاصل از خرید و فروش سهام اعلام کرد

حتما بخوانید :  کاهش ۲۰ درصدی زیان عملیاتی بانک صادرات

منبع: عصرمالی

خبر انتخاب شده برای شما

کارمزدهای معاملاتی، تسویه نهایی و اعمال ابزارهای مشتقه بورس اوراق بهادار تهران بر مبنای اطلاعیه جدید به تناسب تغییر کردند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.