تاریخ: ۲۲:۱۱ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱

2067, 
صادرات قطعه به رنو فرانسه|قیمت خودرو باید چهار برابر شودReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 12Rating: 4.0 صادرات قطعه به رنو فرانسه|قیمت خودرو باید چهار برابر شود صادرات قطعه به رنو فرانسه|قیمت خودرو باید چهار برابر شود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 صادرات قطعه به رنو فرانسه|قیمت خودرو باید چهار برابر شود

مرتضوی گفت: از سال ۹۳ تا به امروز تولید خودرو در کشور ۷۰ درصد رشد داشته اما آیا خط اعتباری ما نیز به همان میزان بالا رفته است؟ درد ما با خودروسازها مشترک است.

به گزارش رادیوسهام ؛ سید مرتضی مرتضوی، رئیس هیات مدیره انجمن خودروسازان در نشست خبری با اشاره به ارتباطات بین المللی قطعه سازان گفت: امروز اکثر قریب به اتفاق شرکت‌های قطعه سازی توانستند خودشان را هماهنگ کنند و امروز ارتباط خوبی با کمپانی‌های بزرگ همچون بوش و زیمنس دارند. اما موضوع اصلی سرمایه‌گذاری و خرید تکنولوژی است که برای آن نیازمند حمایت دولت و بانک‌ها هستیم.

وی ادامه داد:‌ از سال ۹۳ تا به امروز تولید خودرو در کشور ۷۰ درصد رشد داشته اما آیا خط اعتباری ما نیز به همان میزان بالا رفته است؟ درد ما با خودروسازها مشترک است.

وی ادامه داد: علت افزایش قیمت خودرو و قطعه بالا رفتن قیمت مواد اولیه است. از سال ۹۰ تا امروز قیمت ارز حداقل چهار برابر شده و تمام مواد اولیه ما با قیمت پایه دلار است. اما هیچ خودرویی افزایش چهار برابری نداشته است. اینها همه مشکلاتی است که قطعه سازان و خودروسازها دارند.

حتما بخوانید :  فرمان پرریسک در بازار سرمایه |بیم و امیدهای بازار سرمایه

مرتضوی گفت: امروز قطعه‌سازان داخلی ما به رنو فرانسه صادرات دارند و نشان دادند که بهترین شکل اقتصاد مقاومتی را آنها ارائه می‌کنند. در زمان تحریم‌ها که تمام ارتباط ما با دنیا قطع شده بود توانستیم خودرویی مانند وانا و دنا را تولید کنیم. به طوری که وقتی مدیران پژو پس از برجام به ایران آمدند در بازدید از ایران خودرو کاملا متعجب شدند

منبع: ایلنا

خبر انتخاب شده برای شما

واکنش های وب به مواضع سازمان بورس
مدیرعامل داده گستر عصر نوین در واکنش به مواضع اخیر سازمان بورس و الزام به حسابرسی ویژه توضیحاتی بلند داد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.