2680, 2224, 
نرخ رهن و اجاره آپارتمان‌های 5 تا 10 سال ساخت در تهرانReviewed by راديو سهام on Mar 13Rating: 5.0نرخ رهن و اجاره آپارتمان‌های 5 تا 10 سال ساخت در تهراننرخ رهن و اجاره آپارتمان‌های 5 تا 10 سال ساخت در تهران
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

در واپسین روزهای باقی‌مانده از سال جاری بازار رهن و اجاره آپارتمان به تدریج از تب و تاب می‌افتد اما تعداد فایل‌های اجاری در بازار آپارتمان‌های لوکس‌متراژ و میانسال بیش از سایر آپارتمان‌ها است.

به گزارش رادیو سهام به نقل از دنیای‌اقتصاد، بررسی موتورهای جست‌وجوی معتبر ملکی نشان‌دهنده کاهش تدریجی فایل‌های اجاری در بازار مسکن از ابتدای اسفند تا کنون است. این کاهش فایل‌ها به ویژه در گروه سنی آپارتمان‌های ۵ تا ۱۰ سال ساخت که در زمره پرتقاضاترین واحدهای مسکونی عرضه شده در بازار اجاره هستند، بیشتر به چشم می‌آید. کاهش فایل‌های اجاری در روزهای پایانی سال به زعم مشاوران املاک امری طبیعی است، چراکه اگر موجران نتوانسته باشند در هفته‌های گذشته ملک خود را اجاره دهند، اکنون دیگر تمایلی به اجاره ملک ندارند و ترجیح می‌دهند موضوع را به سال آینده موکول کنند. طبعا بازار اجاره در بهار و به ویژه تابستان، گرم‌تر از بازار پاییز و زمستان است و در این صورت ممکن است بتوانند اجاره‌بهای قدری بالاتر را در سال آینده از مستاجران طلب کنند.

حتما بخوانید :  واکنش بازار جهانی به فروکش ریسک‌ها

با وجود این به نظر می‌رسد کاهش فایل‌های اجاری در مورد آپارتمان‌های لوکس‌متراژ صدق نمی‌کند. این گروه از آپارتمان‌ها عمدتا با مساحت بیشتر از ۱۵۰ مترمربع و سن بنای کمتر از ۱۰ سال به‌عنوان واحد اجاری در بنگاه‌ها و موتورهای جست‌وجو فایل شده‌اند و اجاره‌بهای اغلب آنها نیز «به قیمت» و متناسب با آخرین قراردادهای رهن و اجاره منطقه است. از آنجا که مخاطبان موجران واحدهای لوکس‌متراژ یک اقلیت کم‌شمار در مقایسه با طبقه میان‌درآمد محسوب می‌شوند، آنها ترجیح می‌دهند فایل خود را از بازار خارج نکنند، چراکه در این صورت فرصت برای رویت فایل را از دست می‌دهند.   به بیان دیگر بازار آپارتمان‌های لوکس متراژ ماهیتی متفاوت با بازار آپارتمان‌های مصرفی هم در بخش اجاره و هم در بخش خرید دارد و به همین خاطر موجران ترجیح می‌دهند از تمام فرصت حضور خود در بازار استفاده کنند، چراکه مخاطبان آنها در مقایسه با بازار آپارتمان‌های میان‌متراژ در مناطق مصرفی کمتر هستند.

نرخ رهن و اجاره آپارتمان‌های 5 تا 10 سال ساخت در تهران

 

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران در حالی که دیروز مرز روانی ۴ میلیون تومان را پشت سر گذاشته بود ، به رشد خود ادامه داد .
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.