معاون مالی شرکت گروه صنعتی بارز مطرح کرد:
تاریخ: ۱۵:۱۴ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۲

2067, 
احتمال افزایش قیمت تایر در سال ۹۷Reviewed by سایت رادیوسهام on Mar 13Rating: 4.0احتمال افزایش قیمت تایر در سال ۹۷احتمال افزایش قیمت تایر در سال ۹۷
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

احتمال افزایش قیمت تایر در سال ۹۷

وضعیت بازار تایر و لاستیک خودرو طی ماه های اخیر با توجه به رشد نرخ ارز دستخوش تغییراتی شده است . افزایش قیمت نرخ تایرهای خارجی و داخلی از مواردی است که از ابتدای زمستان به چشم می آید . با این وجود برخی شنیده ها از افزایش نرخ تایر در سال ۹۷ به گوش می رسد . در همین رابطه و برای بررسی آخرین تغییرات صنعت تایر در سال ۹۷ ، خبرنگار با مدیران این صنعت گفتگو کرده است .

قیمت تایر همچنان کمتر از قیمت های مصوب

به گزارش رادیوسهام ، جلال امانی معاون مالی شرکت گروه صنعتی بارز در خصوص افزایش قیمت   گفت: از اواخر دی ماه قیمت تایر حدود ۷ الی ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته است. افزایش قیمت فروش محصولات که از سوی تولیدکنندگان تایر اعمال شده، در چارچوب نرخ های مصوب سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بوده و هنوز هم تایر با قیمتی کمتر از نرخ مصوب در بازار عرضه می شود.

فعلا نمی توان در مورد آثار این موضوع بر صورت های مالی «پکرمان» اظهار نظر کرد و پس از بررسی بیشتر، هر رویداد با اهمیتی به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

حتما بخوانید :  سرمایه گذاری ۳۵ میلیاردی فولاد برای انتقال پساب شهرهای مجاور

افزایش تعرفه واردات می تواند قیمت ها را افزایش دهد

امانی در خصوص احتمال افزایش قیمت تایر در سال ۹۷  گفت:  پیش بینى مى شود با افزایش تعرفه واردات تایر  در سال ۹۷ بتوان افزایش بهای تمام شده ناشی از افزایش نرخ ارز و نهاده های تولید را با افزایش نرخ فروش محصولات پوشش داد. به هر حال افزایش نرخ ارز بر قیمت محصولات وارداتی موثر خواهد بود؛ ولی اثر این موضوع بر بازار تایر فعلا نمایان نشده و باید منتظر ماند تا موجودی انبارهای واردکنندگان تایر به اتمام رسیده و پس از یک وقفه زمانی، محصولات وارداتی جدید با توجه به نرخ ارز وارداتی در بازار عرضه شوند

منبع: بورس۷

خبر انتخاب شده برای شما

واکنش های وب به مواضع سازمان بورس
مدیرعامل داده گستر عصر نوین در واکنش به مواضع اخیر سازمان بورس و الزام به حسابرسی ویژه توضیحاتی بلند داد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.