تاریخ: ۱۴:۵۹ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۲

2067, 
بانک صنعت و معدن خروج از بنگاهداری را پروژه ای جدی اعلام کردReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 13Rating: 4.0 بانک صنعت و معدن خروج از بنگاهداری را پروژه ای جدی اعلام کرد بانک صنعت و معدن خروج از بنگاهداری را پروژه ای جدی اعلام کرد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 بانک صنعت و معدن خروج از بنگاهداری را پروژه ای جدی اعلام کرد

ابوالفضل نجار زاده مدیر امور مجامع و شرکت های بانک صنعت و معدن درباره برنامه واگذاری های این بانک گفت: بانک مسیر برنامه ریزی شده ای را برای واگذاری دارائی های مازاد و خروج از بنگاه داری طی می کند. در مرحله اول اقدام به واگذاری سرمایه گذاری صنعت و معدن کردیم و در گام بعدی اقداماتی را که در راستای واگذاری “وصنعت” داشتیم برای آتیه دماوند هم  عملیاتی خواهیم کرد

به گزارش رادیوسهام ، بانک صنعت و معدن در راستای واگذاری دارائی های مازاد و خروج از بنگاه داری این بار پس از واگذاری موفق شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن، در تاریخ ۱۵ اسفند ماه سال جاری فراخوان جهت واگذاری شرکت آتیه دماوند را به اطلاع عموم رساند.

آتیه دماوند در زمره شرکت هایی است که حدود ۷۵ درصد از پرتفوی آن متعلق به صنایع شیمیایی ایران است که در آینده نزدیک به یکی از بزرگترین تولید کنندگان LAB تبدیل خواهد شد.این شرکت علاوه بر “شیران” دارایی های ثابت ارزنده ای هم در اختیار دارد که بر ارزش این مجموعه می افزاید، آتیه دماوند همچنین در حال آگهی کردن برخی از دارائی خود است.

حتما بخوانید :  سود هر سهم "لبوتان" رشد چشمگیری داشت

ابوالفضل نجار زاده مدیر امور مجامع و شرکت های بانک صنعت و معدن درباره برنامه واگذاری های این بانک فت: بانک مسیر برنامه ریزی شده ای را برای واگذاری دارائی های مازاد و خروج از بنگاه داری طی می کند. در مرحله اول اقدام به واگذاری سرمایه گذاری صنعت و معدن کردیم و در گام بعدی اقداماتی را که در راستای واگذاری “وصنعت” داشتیم برای آتیه دماوند هم عملیاتی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: بر اساس الزامات قانونی اقدامات لازم را در خصوص واگذاری تمام شرکت هایی که مازاد تلقی شوند را طبق برنامه قانونی که وزارت اقتصاد اعلام کرده است واگذار می کنیم.

نجار زاده به شرکت لیزینگ صنعت و معدن و لیزینگ آتیه الوند این بانک نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس بخشنامه ابلاغی از سوی بانک مرکزی، بانک تنها می تواند یکی از دو لیزینگ را به عنوان شرکت ابزاری در اختیار داشته باشد و با توجه به اینکه آتیه الوند فعالیت ویژه ای ندارد در حال طی تشریفات قانونی برای انحلال آن هستیم و برنامه ای نیز برای واگذاری شرکت لیزینگ صنعت و معدن نداریم .

وی به شرکت صنایع شیمیایی ایران نیز اشاره کرد و گفت: این شرکت همانطور که در کدال نیز به آن اشاره شده است بر اساس پیش بینی در حال حرکت و برنامه های توسعه ای آن با جدیت مراحل اجرایی را پشت سر می گذارد، شرکت در حال اخذ لایسنس های لازم و پیشبرد طرح توسعه خود و عملیاتی کردن طرح توسعه تا حداکثر پایان سال آتی است، این شرکت به یکی از بزرگترین واحد های تولید LAB با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن در سال تبدیل خواهد شد و برنامه تغییر تکنولوژی از HF به Detal را در آینده نزدیک عملیاتی خواهد کرد، البته این شرکت نیز بر اساسقانون در برنامه واگذاری قرار دارد.

حتما بخوانید :  پذیره‌نویسی صندوق با درآمد ثابت «آسمان امید» در راه است

نجار زاده در خصوص برنامه واگذاری آتیه دماوند نیز گفت: در ابتدای سال آتی این بلوک که در بردارنده ۲۸درصد از بلوک “شیران” است آگهی خواهد شد و در حال طی مراحل مذاکراتی با مشتریان هستیم.

وی ادامه داد: تاکنون مذاکراتی را با چند خریدار صورت دادیم و آمادگی لازم برای مذاکره در خصوص واگذاری این بلوک با سایر مشتریان بالقوه را داریم، بانک برای واگذاری بلوک آتیه دماوند مصمم است و با جدیت در حال برنامه ریزی برای واگذاری های آتی برای خروج کامل از بنگاه داری و تمرکز بر فعالیت اصلی خود یعنی بانکداری هستیم.

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

کارمزدهای معاملاتی، تسویه نهایی و اعمال ابزارهای مشتقه بورس اوراق بهادار تهران بر مبنای اطلاعیه جدید به تناسب تغییر کردند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.