تاریخ: ۱۲:۲۱ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۳

2067, 
دو پیشنهاد مدیرعامل فولاد مبارکه برای تحقق طرح جامع فولادReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 14Rating: 4.0دو پیشنهاد مدیرعامل فولاد مبارکه برای تحقق طرح جامع فولاددو پیشنهاد مدیرعامل فولاد مبارکه برای تحقق طرح جامع فولاد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مدیرعامل فولادمبارکه با بیان اینکه برای رسیدن به تولید ۵۵ میلیون تنی فولاد نمی توان از راه جمع جبری وارد شد،دو پیشنهاد برای تحقق کامل این طرح ارائه کرد.

به گزارش رادیوسهام ،بهرام سبحانی درخصوص تحقق طرح جامع فولاد گفت: برای رسیدن به تولید ۵۵ میلیون تنی فولاد نمی توان از راه جمع جبری وارد شد بلکه باید بررسی کرد آیا واحدهای فولادسازی موجود از نظر امکان‌سنجی می‌توانند بر اساس ظرفیت اسمی خود عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر با وجود ۳۰ میلیون تن ظرفیت اسمی، تنها ۲۰ میلیون تن تولید صورت می‌گیرد، افزود: اگر واحدهای فولادساز  قادر باشند طبق ظرفیت‌های اعلامی تولید کنند، این رقم محقق خواهد شد اما با توجه به کامل نبودن زنجیره تولید در این واحدها، آنها قادر به تولید با تمام ظرفیت نیستند.

این مقام مسئول با ارائه دو پیشنهاد برای تحقق کامل این طرح توضیح داد: در پیشنهاد اول زنجیره‌های ناقص، کامل شوند تا ظرفیت اقتصادی در این حوزه ایجاد شود چرا که با عددهای خرد نمی‌توان به چشم‌انداز ترسیم ‌شده دست یافت.در پیشنهاد دوم نیز ادغام مجموعه‌ها در کنار هم است تا آنها را به تکامل برسانیم. اگر همه این واحدها در تمامی زنجیره فولاد با هم یکی شوند، در نهایت از سنگ آهن تا محصول نهایی یک ارزش افزوده ایجاد می‌شود به‌طوری که دیگر شاهد این موضوع نخواهیم بود که یک مجموعه از زیان و دیگری از سود برخوردار شود.

حتما بخوانید :  رشد ۴۲ درصدی قیمت سهم بانک تجارت از زمان بازگشایی

سبحانی ادامه داد: در واقع تلاش می شود تا تمام مجموعه ها و واحدها در زنجیره فولاد در کنار هم و با تمام ظرفیت پیش روند.برای واحد‌های جدید نیز می توانیم از کنسرسیوم بهره ببریم و مالکیت ظرفیت‌های متفاوت را یکی کنیم به‌طوری‌که یک واحد با ظرفیت ۱۰ میلیون تن احداث شود.

دو پیشنهاد مدیرعامل فولاد مبارکه برای تحقق طرح جامع فولاد

منبع: بورس امروز

خبر انتخاب شده برای شما

روی خوش بورس به حذف رانت کالایی
در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۴ میلیارد و ۹۴۴ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ ارزش یک هزار و ۷۳۱ میلیارد تومان در ۲۷۳ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۵۹۹۳ واحدی در ارتفاع ۱۷۴ هزار و ۶۱۸ واحد قرار گرفت.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.