تاریخ: ۱۹:۰۸ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۳

2067, 
خروج دی از سهامداری دماوند و وبوعلیReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 14Rating: 4.0 خروج دی از سهامداری دماوند و وبوعلی خروج دی از سهامداری دماوند و وبوعلی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 خروج دی از سهامداری دماوند و وبوعلی

بانک دی قصد دارد از ترکیب سهامداران شرکت های بیمه دی، سرمایه گذاری بوعلی، تولید نیروی برق دماوند، لیزینگ دی و کارگزاری بانک دی خارج شود.

به گزارش رادیوسهام ، کارشناس امورمالی بانک دی  گفت: با هدف اجرای منویات رییس جمهوری و دستور اکید وزیر امور اقتصادی و دارایی در اجرای قانون رفع موانع تولید که یکی از بندهای آن واگذاری های املاک و دارایی های مازاد بانک ها، بانک دی قصد دارد سهام ۵شرکت خود را واگذار کند.

وی ادامه داد: «دی» ۹۰درصد از سهام شرکت تولید نیروی برق دماوند را با قیمت پایه ۵۴هزار و ۶۴۸میلیارد ریال و هرسهم با قیمت ۲۲هزار ریال را واگذار می کند.

این مقام مسوول افزود: «دی» از ترکیب سهامدارای شرکت سرمایه گذاری بوعلی با در اختیار داشتن ۸۰درصد از سهام این شرکت خارج می شود. قیمت هرسهم در این واگذاری یک هزار و ۵۰۰ریال و ارزش کل آن یک هزار و ۹۲۰میلیارد ریال قیمت گذاری شده است.

این منبع آگاه تصریح کرد: بانک دی واگذاری بیمه دی را در این لیست مزایده قرار داده است. هرسهم بیمه دی را یک هزار و ۳۰۰ریال و ارزش کل این واگذاری را یک هزار و ۹۵۰میلیارد ریال تعیین کرده است.

حتما بخوانید :  سود هر سهم "ثشرق" افزایشی بود

وی درباره واگذاری لیزینگ دی و کارگزاری بانک دی اعلام کرد: «دی» در هر کدام از این شرکت ها ۴۰درصد از مالکیل را در اختیار دارد. قیمت هرسهم لیزینگ دی را ۲هزار و ۲۷۰ریال و کارگزاری بانک دی را یک هزار و ۶۳۱ریال تعیین کرده است که ارزش کل این واگذاری به ترتیب ۹۰میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال و ۱۳۰میلیارد و ۴۸۰میلیون ریال تعیین شده است.

این بانک اعلام کرده است، تسویه این واگذاری ها به ۴روش انجام می شود. ۱- نقدی و یکجا؛ ۲- پرداخت ۷۰درصد نقد و ۳۰درصد اقساط ۱۲ماهه با احتساب سود ۱۵درصدی؛ ۳- ۵۰درصد نقد و ۵۰درصد دیگر در ۲۴ماه با سود ۱۷درصد و ۴- ۲۵درصد نقد و اقساط ۳۶ماهه با سود ۱۷درصد. نتیجه این واگذاری در روز ۲۷اسفند۱۳۹۶ اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ در حال حاضر هرسهم «دماوند» ۷هزار و ۷۷۸ریال و هرسهم «وبوعلی» نیز یک هزار و ۶۰ریال معامله می شود.

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.