تاریخ: ۱۹:۰۸ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۳

2067, 
خروج دی از سهامداری دماوند و وبوعلیReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 14Rating: 4.0 خروج دی از سهامداری دماوند و وبوعلی خروج دی از سهامداری دماوند و وبوعلی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 خروج دی از سهامداری دماوند و وبوعلی

بانک دی قصد دارد از ترکیب سهامداران شرکت های بیمه دی، سرمایه گذاری بوعلی، تولید نیروی برق دماوند، لیزینگ دی و کارگزاری بانک دی خارج شود.

به گزارش رادیوسهام ، کارشناس امورمالی بانک دی  گفت: با هدف اجرای منویات رییس جمهوری و دستور اکید وزیر امور اقتصادی و دارایی در اجرای قانون رفع موانع تولید که یکی از بندهای آن واگذاری های املاک و دارایی های مازاد بانک ها، بانک دی قصد دارد سهام ۵شرکت خود را واگذار کند.

وی ادامه داد: «دی» ۹۰درصد از سهام شرکت تولید نیروی برق دماوند را با قیمت پایه ۵۴هزار و ۶۴۸میلیارد ریال و هرسهم با قیمت ۲۲هزار ریال را واگذار می کند.

این مقام مسوول افزود: «دی» از ترکیب سهامدارای شرکت سرمایه گذاری بوعلی با در اختیار داشتن ۸۰درصد از سهام این شرکت خارج می شود. قیمت هرسهم در این واگذاری یک هزار و ۵۰۰ریال و ارزش کل آن یک هزار و ۹۲۰میلیارد ریال قیمت گذاری شده است.

این منبع آگاه تصریح کرد: بانک دی واگذاری بیمه دی را در این لیست مزایده قرار داده است. هرسهم بیمه دی را یک هزار و ۳۰۰ریال و ارزش کل این واگذاری را یک هزار و ۹۵۰میلیارد ریال تعیین کرده است.

حتما بخوانید :  شاخص سهام ۵۱ واحد رشد کرد | رهایی بورس از فشار فروش؟

وی درباره واگذاری لیزینگ دی و کارگزاری بانک دی اعلام کرد: «دی» در هر کدام از این شرکت ها ۴۰درصد از مالکیل را در اختیار دارد. قیمت هرسهم لیزینگ دی را ۲هزار و ۲۷۰ریال و کارگزاری بانک دی را یک هزار و ۶۳۱ریال تعیین کرده است که ارزش کل این واگذاری به ترتیب ۹۰میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال و ۱۳۰میلیارد و ۴۸۰میلیون ریال تعیین شده است.

این بانک اعلام کرده است، تسویه این واگذاری ها به ۴روش انجام می شود. ۱- نقدی و یکجا؛ ۲- پرداخت ۷۰درصد نقد و ۳۰درصد اقساط ۱۲ماهه با احتساب سود ۱۵درصدی؛ ۳- ۵۰درصد نقد و ۵۰درصد دیگر در ۲۴ماه با سود ۱۷درصد و ۴- ۲۵درصد نقد و اقساط ۳۶ماهه با سود ۱۷درصد. نتیجه این واگذاری در روز ۲۷اسفند۱۳۹۶ اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ در حال حاضر هرسهم «دماوند» ۷هزار و ۷۷۸ریال و هرسهم «وبوعلی» نیز یک هزار و ۶۰ریال معامله می شود.

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

در آخرین روز معاملات بورس تهران در سال ۱۳۹۶ تقاضا از عرضه پیشی گرفت و سبب افزایش قیمت گروهی از سهم ها شد. امروز نیز بانک صادرات با صف خرید رو به رو بود.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.