2680, 2224, 
افت ۳۰ درصدی خرید اوراق تسهیلات مسکن در آستانه سال نوReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 16Rating: 4.0 افت ۳۰ درصدی خرید اوراق تسهیلات مسکن در آستانه سال نو افت ۳۰ درصدی خرید اوراق تسهیلات مسکن در آستانه سال نو
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 افت ۳۰ درصدی خرید اوراق تسهیلات مسکن در آستانه سال نو

دادوستد اوراق تسهیلات مسکن در هفته گذشته با افت ۳۰ درصدی در حجم و ارزش معاملات مواجه شد.

به گزارش رادیوسهام ، در هفته‌ای که گذشت دادوستد دو هزار و ۳۲۴ میلیون ورقه به ارزش افزون بر ۴۶ هزار میلیارد ریال در بازارهای فرابورس ایران انجام شد که ارزش معاملات فرابورس با ۸۹ درصد رشد همراه بود.

همچنین در این مدت در میان بازارهای فرابورسی، بازار اول با رشد ۷۵۲ درصدی حجم و افزایش ۸۶۵ درصدی ارزش مبادلات بیشترین افزایش حجم و ارزش مبادلاتی را به خود اختصاص داد و بدین ترتیب این بازار میزبان نقل‌وانتقال یک هزار و ۳۱۶ میلیون سهم به ارزش بالغ بر ۳ هزار میلیارد ریال بود.

معامله‌گران سهام در بازار دوم فرابورس نیز ۴۶۷ میلیون سهم را در ۵۷ هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند که این حجم از مبادلات ارزش بیش از یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریالی را رقم زد.

علاوه بر این نقل‌وانتقال سهام در بازار پایه نیز به مبادله ۴۵۹ میلیون سهم به ارزش ۶۹۱ میلیارد ریال منتهی شد که حاکی از افت ۵۹ و ۳۳ درصدی حجم و ارزش در این بازار نسبت به هفته گذشته است.

حتما بخوانید :  رهن و اجاره آپارتمان در نیاوران

از سوی دیگر نگاهی به مبادلات اوراق در بازار ابزارهای نوین مالی نشان می‌دهد که در هفته گذشته در حالی حجم مبادلات این بازار با افت ۵۲ درصدی مواجه شده که ارزش مبادلاتی آن ۹۶ درصد رشد کرده است. بدین ترتیب در این بازار ۸۲ میلیون ورقه به ارزش ۴۰ هزار و ۸۹۱ میلیارد ریال جابه‌جا شد که بیشترین سهم این مبادلات متعلق به اوراق بدهی بود.

همچنین در حالی حجم و ارزش مبادلات اوراق بدهی در این هفته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش را به همراه داشت که دادوستد اوراق تسهیلات مسکن با افت حدود ۳۰ درصدی در حجم و ارزش مبادلاتی مواجه شد. بر این اساس در تابلو تسهیلات مسکن خرید و فروش ۲۵۰ هزار ورقه به ارزش ۱۷۱ میلیارد ریال رقم خورد و این در حالی است که هفته گذشته ۳۶۰ هزار ورقه تسه به ارزش ۲۴۰ میلیارد ریال دست به دست شد.

این گزارش می افزاید: شاخص کل فرابورس نیز در هفته گذشته تغییر چندانی نکرده و با یک واحد رشد در ارتفاع ۱۰۸۱ قرار گرفت.

همچنین بیشترین ارزش معاملات خرد بازار سهام شامل معاملات در بازارهای اول، دوم، پایه، مشتقه و SME در فرابورس ایران طی هفته گذشته به گروه محصولات کاغذی با ارزش ۳۰۸ میلیارد ریالی و سهم ۱۴ درصدی از ارزش کل تعلق گرفت و بدین ترتیب به جای فلزات اساسی در صدر نشست.

حتما بخوانید :  حل بخش عمده مشکل قطعه‌سازان با پرداخت تسهیلات

گروه فلزات اساسی نیز که در این مدت در صدر صنایع فرابورسی قرار گرفته بود این هفته جایگاه دوم را به خود اختصاص داد. در مجموع ارزش معاملات خرد بازار سهام و اختیار سهام به تفکیک گروه‌های صنعت طی هفته جاری به بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال رسید

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

یک دستگاه آپارتمان ۶۰ متری واقع در وحیدیه خیابان سلیمی افضل با مبلغ ۳۱۰ میلیون تومان معامله می‌شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.