2681, 2224, 
طلا در بازارهای جهانی چقدر گران شد؟Reviewed by سایت رادیوسهام on Mar 16Rating: 4.0 طلا در بازارهای جهانی چقدر گران شد؟ طلا در بازارهای جهانی چقدر گران شد؟
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 طلا در بازارهای جهانی چقدر گران شد؟

رویترز گزارش داد در حالی که تنش های سیاسی بین انگلیس و روسیه موجب افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده است و بازارها منتظر افزایش احتمالی نرخ بهره در آمریکا در هفته آینده هستند، قیمت طلا امروز افزایش داشت.

به گزارش رادیوسهام ، بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱۵ درصد افزایش به ۱۳۱۸ دلار و ۳ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز ۰٫۰۵ درصد افت داشت و به ۱۳۱۷ دلار و ۲۰ سنت رسید.

، قیمت طلا در جلسه گذشته تحت تاثیر تقویت ارزش دلار آمریکا ۰٫۷ درصد کاهش داشت. در حالی که تجار منتظر نشست هفته آینده فدرال رزرو آمریکا هستند، ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی افزایش داشت. آمارهای مثبت منتشر شده در مورد نرخ اشتغال آمریکا احتمال افزایش نرخ بهره را بالا برده است.

در نشست دو روزه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا که روز ۲۰ مارس آغاز می شود، انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا برای اولین بار در سال جاری میلادی نرخ بهره را افزایش دهد.

حتما بخوانید :  مهلت مشمولان سهام عدالت تا آخر مهر

مسکو گفته اقدام لندن در اخراج ۲۳ دیپلمات روس را تلافی خواهد کرد. تنش در روابط دو کشور پس از آن ایجاد شده که انگلیس مدعی شده روسیه با گاز اعصاب به یک جاسوس دوجانبه سابق روس در انگلیس حمله کرده است.

همچنین افزایش بلاتکلیفی سیاسی در آمریکا بعد از برکناری اخیر دو مقام ارشد دولتی، یعنی وزیر امور خارجه و مشاور ارشد اقتصادی ترامپ دیگر عامل نگرانی سرمایه گذاران و روی آوردن آنها به سوی بازارهای امنی نظیر بازار طلا بوده است.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز پنجشنبه با ۰٫۵۳ درصد رشد به ۸۳۸٫۱۵ تن رسید

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: همه صادرکنندگان و واردکنندگان از اول مهرماه با تعرفه‌های جدید و طبق ارز سامانه نیما که به موجب آن نرخ برابری دلار معادل ۸۰۰۰ تومان تعیین شد، می‌توانند از خدمات بندری و دریایی استفاده کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.