2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالانه چکاپاReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 19Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه چکاپا گزارش مجمع عمومی عادی سالانه چکاپا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه چکاپا

گروه صنایع کاغذ پارس در مجمع عمومی عادی سالانه برای هرسهم ۲۰۰ریال سود تقسیم کرد.

به گزارش رادیوسهام ، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت کاغذ پارس برای تصویب صورت‌های مالی شرکت برای سال منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۶برگزار شد. در این جلسه ابتدا مهندس مقدم؛ مدیرعامل شرکت به ارایه گزارش فعالیت یکساله هیات مدیره پرداخت و پس از آن به سوالات سهامداران پاسخ داده شد. در پایان نیز گزارش حسابرس و بازرس قانونی قرائت شد.

مقدم گزارش خود را در سه بخش اعلام کرد. بخش اول به بررسی وضعیت صنعت کاغذ در ایران و جهان، بخش دوم به بررسی عملکرد شرکت و بخش سوم به پروژه تولید ظروف یکبار مصرف اختصاص داشت.

مدیرعامل این شرکت اعلام کرد: مصارف کاغذ را می توان به چهار بخش بسته بندی، دستمال کاغذ، تحریر و روزنامه تقسیم کرد که مصرف در بخش بسته بندی و دستمال کاغذی صعودی و در بخش های تحریر و روزنامه نزولی است.

وی متوسط سرانه مصرف کاغذ در جهان را ۵۸ کیلو و در ایران را ۲۶ کیلو اعلام و افزود: رسیدن سرانه مصرف کاغذ چین به سطوح آمریکا یا ژاپن می تواند بصورت قابل توجهی تقاضای کاغذ را افزایش دهد.

حتما بخوانید :  رشد ۱۵۰ درصدی ارزش معاملات بورس در سال ۹۷

مقدم تصریح کرد: کاغذ حدود ۲درصد از GDP چین و حدود ۲۰درصد از آلایندگی را ایجاد می کند که سیاست دولت چین ممنوعیت تولید از کاغذ بازیافتی بوده که تقاضا برای خمیر ویرجین را بیشتر کرده و نرخ ها جهانی را ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش داده است.

وی مصرف کاغذ چاپ و تحریر ایران را حدود ۳۵۰ هزار تن ذکر کرد و ادامه داد: ظرفیت تولید داخلی جوابگوی تولید حداکثر ۱۲۰هزار تن است.

حذف تولید کاغذ فلوتینگ در «چکاپا»

مدیرعامل «چکاپا» از حذف تولید کاغذ فلوتینگ خبر داد و گفت: طرح توسعه تولید ظروف یکبار مصرف که در قالب شرکت پارس طبیعت سلولز انجام شده است در شرف بهره برداری بوده و سود قابل شناسایی در سال ۹۷ معادل ۳۳ میلیارد تومان است. ظرفیت شرکت تولید ۶۰۰میلیون قطعه با نرخ متوسط هر قطعه ۲۴۰ تومان است که در سال ۹۷ با ۵۰درصد ظرفیت و در سال ۹۸ نزدیک به ظرفیت اسمی فعالیت خواهد کرد.

وی ادامه داد: برنامه بازاریابی جهت فروش محصولات انجام شده (تبلیغات تلوزیونی و …) ضمن اینکه مقاصد صادراتی نظیر امارات (پروژه شهر پاک) تقاضای این محصول را تضمین می کنند.

مقدم افزود: تعرفه واردات محصول ۱۵درصد است که ۹درصد مالیات بر ارزش افزوده دارد.

۹٫۸میلیون یورو سرمایه گذاری برای طرح ها

این مقام مسوول اظهار داشت: سرمایه گذاری طرح ۹٫۸میلیون یورو بوده که تامین مالی آن از صندوق توسعه در حال انجام است.

حتما بخوانید :  پیش بینی 63 نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده وضعیت قیمت مسکن

در ادامه گزارش حسابرس قرائت شد که گزارش از نوع مقبول بوده و نکته تاثیر گذاری وجود نداشت.

در پایان این جلسه روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد و پس از تصویب صورت های مالی مورد گزارش سهامداران به تقسیم سود۲۰۰ریال سود به ازای هر سهم رای دادند.

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه دو شرکت گروه دارویی برکت و فولاد آلیاژی ایران موافقت کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.