تاریخ: ۱۸:۵۷ :: ۱۳۹۷/۰۱/۰۵

2067, 
درخواست سرمایه گذار خارجی برای خرید ۲۰ درصدی سهام بیمه آسیاReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 25Rating: 4.0درخواست سرمایه گذار خارجی برای خرید ۲۰ درصدی سهام بیمه آسیادرخواست سرمایه گذار خارجی برای خرید ۲۰ درصدی سهام بیمه آسیا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

پیرو تمایل یک بانوی خارجی برای خرید حدود ۲۰ درصد سهام بیمه آسیا،این درخواست توسط بیمه مرکزی و سازمان بورس در دست پیگیری قرار دارد.

 

به گزارش رادیوسهام ،  در راستای ورود سرمایه‌گذاران خارجی به بخش واقعی اقتصاد ایران،صوفیا هراب درخواست خرید ۱۸.۸۴ درصدی سهام شرکت بیمه آسیا را داده است. این در حالی است که براساس قانون اشخاص خارجی می‌توانند تا ۲۰ درصد سهام شرکت‌های بیمه غیر دولتی را با موافقت بیمه مرکزی خریداری کنند.

این درخواست اکنون توسط بیمه مرکزی و سازمان بورس در حال رسیدگی قرار دارد و بیمه مرکزی از سازمان بورس خواسته اهلیت متقاضی و همچنین رعایت مقررات مربوط به مبارزه با پولشویی و نحوه نقل و انتقال وجوه را بررسی کند.

بنابراین گزارش،بلوک ۱۸ درصدی بیمه آسیا در آخرین روز کاری سال گذشته عرضه و بیش از ۴۳۳ میلیون سهم به قیمت پایه ۱۹۲ تومانی هرسهم معامله شد تا دولت بعد از بیمه البرز، از ترکیب سهامداری “آسیا” نیز خارج شود.

حتما بخوانید :  واریز سود سهام شرکت‌ها از طریق شبا

منبع: ایلنا

خبر انتخاب شده برای شما

ورود نقدینگی به بورس ادامه‌دار است
قیمت سکه در بورس کالا حدود ۱۰۰ هزار تومان ارزانتر از بازار آزاد شده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.