2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالانه سکرماReviewed by سایت رادیوسهام on Apr 4Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه سکرما گزارش مجمع عمومی عادی سالانه سکرما
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه سکرما

شرکت سیمان کرمان در مجمع عمومی عادی سالانه بین سهامداران خود به ازای هرسهم ۳۴۰ریال سود تقسیم کرد.

به گزارش رادیوسهام ، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سیمان کرمان برای تصویب صورت‌های مالی شرکت برای سال منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۶برگزار شد.

در این جلسه علیرضا فاطمی به‌عنوان رییس مجمع انتخاب شد. در ابتدا فریدون رحمانی؛ مدیرعامل شرکت به ارایه گزارش فعالیت یکساله هیات مدیره پرداخت و پس از آن به سوالات سهامداران پاسخ داده شد. در پایان نیز گزارش حسابرس و بازرس قانونی ارایه شد.

رحمانی ابتدا به بررسی وضعیت صنعت در ایران و جهان از جمله مزیت این صنعت در ایران (بهای تمام شده ارزان حاصل از سوخت ارزان و بازار در دسترس منطقه)، رشد این صنعت در کشور و رشد مصرف پرداخت.

وی گفت: از سال ۱۳۸۹ مصرف کاهشی بوده است و از سال ۱۳۹۲ منفی بوده است که منجر به رشد قیمت کمتر این محصول نسبت به تورم شده است و اغلب شرکت ها محصولات را با قیمت پایین تر از نرخ مصوب به فروش می رسانند.

رحمانی در مورد مزایای این شرکت نسبت به رقبا اعلام کرد: این شرکت بدلیل جایگیری مناسب توانسته است در سال گذشته محصول خود را بدون تخفیف به فروش برساند اما بدلیل مصرف پایین کمتر از ظرفیت تولید کرده است.

حتما بخوانید :  صدور افزایش سرمایه «برکت و فولاژ»

اعطای انحصار تولید سیمان چاه نفت به «سکرما»

وی در ادامه تصریح کرد: انحصار تولید سیمان چاه نفت به این شرکت اعطا شده است.

رحمانی در مورد جلوگیری از فروش سیمان به نرخ کمتر از نرخ مصوب افزود: انجمن صنفی در حال طراحی مکانیزمی برای جلوگیری و جریمه شرکت هایی است که با قیمت پایین تر از نرخ مصوب محصولات را به فروش می رسانند.

پس از آن به برنامه های شرکت جهت تامین مواد اولیه، طرح های اجرا شده و برنامه های آتی شرکت پرداخت.

مدیر عامل «سکرمان» ظرفیت تولید کلینکر کشور را ۷۹میلیون تن اعلام کرد و افزود: ظرفیت تولید سیمان کشور ۸۱ میلیون تن است. ۲۵-۳۰ میلیون تن اضافه ظرفیت سیمان در کشور وجود دارد. به ازای هر تن تولید سیمان ۱۱۹کیلو وات انرژی الکتریکی مصرف می شود.

در ادامه جلسه گزارش حسابرس ارایه شد که گزارش از نوع مقبول بود.

در پایان این جلسه روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد و پس از تصویب صورت های مالی مورد گزارش سهامداران به تقسیم سود۳۴۰ریال سود به ازای هر سهم رای دادند.

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه دو شرکت گروه دارویی برکت و فولاد آلیاژی ایران موافقت کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.