تاریخ: ۱۰:۱۸ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۱

2067, 
حمایت از تولید داخلی راهبرد بانک پارسیان در سال ۹۷Reviewed by سایت رادیوسهام on Apr 10Rating: 4.0 حمایت از تولید داخلی راهبرد بانک پارسیان در سال ۹۷ حمایت از تولید داخلی راهبرد بانک پارسیان در سال ۹۷
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 حمایت از تولید داخلی راهبرد بانک پارسیان در سال ۹۷

مدیرعامل بانک پارسیان حمایت از تولید ایرانی و اشتغال را از سیاست‌های راهبردی بانک پارسیان در سال ۹۷ برشمرد.

به گزارش رادیوسهام به نقل از روابط‌ عمومی بانک پارسیان، کورش پرویزیان، مدیرعامل این بانک با بیان اینکه بانک‌ها می‌توانند به‌عنوان مبنا و محور اقتصادی برنامه‌های اقتصادی عمل کنند، افزود: از جمله چالش‌های سال گذشته تغییرات و نوسان شدید نرخ ارز بعد از دوره سه ساله ثبات نسبی در بازار بود که هنوز هم ادامه دارد.

 

تغییرات نرخ سود بانکی که یک چارچوب منطقی را طی می‌کرد، در اواخر بهمن ماه و اوایل اسفند دوباره دچار تنش شد و وضعیت متفاوتی پیدا کرد و با این چالش‌های پیش آمده در شبکه بانکی، قیمت تمام‌شده پول و قیمت منابع در سال ۹۷ تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد و هزینه تامین منابع را بالا می‌برد. مدیرعامل بانک پارسیان با بیان اینکه نرخ تورم با توجه به داده‌های بانک مرکزی و مرکز آمار تک‌رقمی است، گفت: ثابت نگه داشتن نرخ تورم و نرخ بیکاری از تصمیمات و سیاست‌های دولت و یکی از مسائل مهم اقتصاد ایران است که دولت برای کنترل آن تاکید دارد و شبکه بانکی نیز با برنامه‌های حمایت از تولید و کالای ایرانی، می‌تواند در جهت ایجاد و حفظ اشتغال موثر حرکت کند. پرویزیان با اشاره به موضوع ساماندهی موسسات غیرمجاز، تصریح کرد: در سال قبل بحث ساماندهی بازارهای غیرمجاز جزو موضوعات مهم و کلیدی بود که توسط بانک مرکزی اتفاق افتاد؛ البته امید داشتیم با این ساماندهی بازار غیرمجاز، تبدیل به ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی شود. وی با اشاره به سیاست‌های بانک مرکزی در خصوص ادغام بانک‌ها، افزود: بحث ادغام و کاهش تعداد بانک‌ها از سیاست‌های بانک مرکزی است که در پایان سال ادغام ۶ موسسه و بانک اعلام شد. این احتمال وجود دارد امسال نیز این موضوع ادامه یابد. این موضوع نشان می‌دهد سیاستی که دولت در ارتباط با ادغام بانک‌های خصوصی دنبال می‌کند، مانند سابق ادامه دارد و ممکن است بحث ادغام به جاهای دیگرهم بکشد.

حتما بخوانید :  پذیره‌نویسی صندوق با درآمد ثابت «آسمان امید» در راه است

منبع: دنیای اقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

کارمزدهای معاملاتی، تسویه نهایی و اعمال ابزارهای مشتقه بورس اوراق بهادار تهران بر مبنای اطلاعیه جدید به تناسب تغییر کردند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.