2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالانه غبشهرReviewed by سایت رادیوسهام on Apr 12Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سالانه غبشهر گزارش مجمع عمومی عادی سالانه غبشهر
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گزارش مجمع عمومی عادی سالانه غبشهر

شرکت صنعتی بهشهر در مجمع عمومی عادی سالانه خود برای هرسهم ۲۵۰ریال سود تقسیم کرد.

به گزارش رادیوسهام ، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی بهشهر برای بررسی صورت های مالی سال مالی منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۶ برگزار شد. در این مجمع امیرقاسمی؛ مدیرمالی شرکت در تشریح فعالیت یکساله هیات مدیره با اشاره به مهمترین مشکلات اقتصادی که بر روی سود آوری شرکت تاثیرگذار بوده گفت: افزایش عوارض گمرکی به مبلغ ۲هزار ریال به ازای واردات هرکیلوگرم انواع روغن خام که بخشی از آن از طریق افزایش مجوز واردات روغن در برابر خرید هرکیلوگرم از دانه های روغتی کشت داخل بود جبران شد. همچنین افزایش هزینه های سربار نیز یکی دیگر از این مشکلات بوده است.

وی ادامه داد: عدم تصویب افزایش قیمت فروش مصرف کننده علیرغم افزایش هزینه ها و عوارض گمرکی یکی دیگر از مشکلات مهم این صنعت بود. لازم به ذکر مشکلات دیگر از جمله افزایش نرخ ارز مرجع، افزایش نرخ ارز آزاد و عدم پرداخت مزالبات شرکت توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز بر روند سودآوری شرکت اثرگذار بوده است.

*«غبشهر» ۳۵درصد از سهم بازار کشور را در اختیار دارد*

امیرقاسمی در ادامه ارایه این گزارش میزان تولید سال مالی مذکور را ۴۸۳هزار و ۷۱۳تن روغن آزاد اعلام و افزود: «غبشهر» در سه دوره عملکرد خود توانسته به طور متوسط ۳۵درصد از مصرف کشور را در اختیار بگیرد و در بین رقبای خود مقام اول را کسب کند.

حتما بخوانید :  دلیل اقبال بازار به نمادهای خودرویی چیست؟

وی تصریح کرد: در سال مالی مورد گزارش منبع اصلی نقدینگی شرکت از محل عملیات شرکت و استقراض از بانکهای دولتی و خصوصی برای تامین خرید مواد اولیه به خصوص واردات روغن خام و خرید از داخل بوده است.

*هماهنگی نرخ ها با مصوبه سازمان حمایت*

مدیرمالی این شرکت درباره قیمت گذاری محصولات یادآور شد: قیمت گذاری محصولات توسط سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان انجام می شود. با توجه به اینکه در برخی از موارد به دلایلی به رغم افزایش قیمت نهاده های تولید، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و مصرف کنندگان از اعطای مجور افزایش نرخ خودداری کرده و سودآوری شرکت با مشکل روبرو می شود.

*گسترش توزیع در شهرها و روستاهای کوچک کشور*

امیرقاسمی در تشریح برنامه های آینده شرکت گفت: شرکت در نظر دارد بازارهای فروش محصولات را از طریق شرکت طلوع پخش در شهرها و روستاهای کوچک گسترش دهد. همچنین محصولات جدید را به بازار عرضه کند و علاوه بر این تولید روغن های جامد را کاهش و تولید روغن های مایع را افزایش دهد.

در ادامه این جلسه حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت به ارایه گزارش خود پرداخت. در این گزارش اشاره به بندی شده بود که درباره تطبیق مقداری و ریالی مانده حساب ها بین شرکت بازرگانی دولتی ایران و شرکت داشت که مربوط به سال۱۳۸۳ تا پایان سال مالی مورد گزارش بود. شهرضایی؛ مدیرعامل شرکت در این رابطه توضیح داد: این حساب های مربوط به اجاره مخازن، سوبسید و روغن خام بوده است که برای سوبسید که به ملغ ۶۰ تا ۷۰میلیارد ریال بوده ۱۰۰درصد ذخیره گرفته شده است. اما با توجه به طلبی که از شرکت بازرگانی دولتی داریم ذخیره گرفته شده و امیدواریم این موضوع در سال جاری مشخص و نهایی شود.

حتما بخوانید :  شاخص بورس ۵۹۲ واحد رشد کرد

در ادامه این جلسه یکی از سهامداران درباره نرخ گذاری و تقاضای افزایش قیمت محصولات از سازمان حمایت از مصرف کنندگان پرسید که مدیرعامل این شرکت گفت:
از سال گذشته به شدت پی گیر بودیم که در نهایت با توجه به عدم کسب مجوز افزایش قیمت تولید روغن های ۱۴ و ۱۶کیلوگرم را متوقف کردیم چرا که در غیر این صورت شرکت باید زیان شناسایی می کرد. همچنین از سال گذشته سازمان حمایت قرار بود با برگزاری جلسه در ماه جاری تعیین تکلیف کند که با تک نرخی شدن نرخ ارز، این جلسه نیز به تاخیر افتاد.

یکی دیگر از سهامداران درباره آخرین افزایش نرخ محصولات پرسید، شه رضایی گفت: این افزایش نرخ مصادف شد با افزایش نرخ عوارض گمرکی و ارز بوده است که نتیجه ای نداشت.

یکی دیگر از سهامداران در مورد تخفیف هایی که محصولات «غبشهر» در فروشگاهها اعمال می کند پرسید، شه رضایی توضیح داد: از روز گذشته این تخفیف ها به کلی حذف شد.

در این جلسه یکی از سهامداران درباره فروش ۲زمین شرکت پرسید که مدیرعامل پاسخ داد: ۲زمین که مازاد بود برای فروش گذاشته شد. در اسفند۹۶ یکی از آنها که حدود ۵هزار مترمربع و در نوشهر واقع شده بود به مبلغ ۵۲میلیارد ریال فروخته شد. این زمین کاربری پارکینگ عمومی داشت. زمین دیگر که در حدود ۱۸هزار مترمربع است در منطقه فیروز بهرام واقع شده و کاربری آن کشاورزی است و هنوز مشتری نداشته است.

حتما بخوانید :  پیش بینی 63 نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده وضعیت قیمت مسکن

در پایان این جلسه پس از تصویب صورت های مالی سال مالی مورد گزارش و سایر دستوالعمل های مجمع، برای هرسهم ۲۵۰ریال سود تقسیم شد.

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه دو شرکت گروه دارویی برکت و فولاد آلیاژی ایران موافقت کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.