تاریخ: ۱۴:۴۴ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۵

2067, 
استخراج بیش از یک میلیون تن زغال‌سنگ در معادن پروده طبسReviewed by سایت رادیوسهام on Apr 14Rating: 4.0استخراج بیش از یک میلیون تن زغال‌سنگ در معادن پروده طبساستخراج بیش از یک میلیون تن زغال‌سنگ در معادن پروده طبس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

استخراج بیش از یک میلیون تن زغال‌سنگ در معادن پروده طبس

مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ پروده طبس گفت: در سال گذشته توسط دو هزار و ۲۰۰ نیرو در مجموع میزان حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن زغال توسط این شرکت از معادن مرکزی و شماره یک منطقه پروده استخراج شده است.

به گزارش رادیوسهام ،در خصوص میزان استخراج زغال در طبس اظهار داشت: حوضه زغال‌سنگ طبس با وسعتی بالغ بر ۳۰ هزار کیلومتر مربع با ذخیره اکتشافی تاکنون ۲٫۷۵ میلیارد تن زغال‌سنگ کک شو و حرارتی یکی از بزرگ‌ترین ناحیه‌های زغالی در خاورمیانه به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: در سال گذشته در مجموع میزان حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن زغال توسط این شرکت از معادن مرکزی و شماره یک منطقه پروده استخراج شده است که کل عملیات معدن‌کاری شامل پیشروی، استخراج و خدمات فنی و پشتیبانی در این معادن توسط حدود دو هزار و ۲۰۰ نیرو انجام می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ پروده طبس اضافه کرد: همچنین در سال گذشته میزان تولید کنسانتره زغال‌سنگ در مجموع ۵۷۰ هزار تن بوده است که در اواخر سال گذشته قرارداد صدور کنسانتره به کشور چین نیز نهایی شد و در فاز نخست یک محموله ۲۰ هزار تنی کنسانتره زغال‌سنگ تولیدی این شرکت به کشور چین ارسال خواهد شد.

حتما بخوانید :  دلیل اقبال بازار به نمادهای خودرویی چیست؟

کریتی‌ثانی ادامه داد: با توجه به قرارداد صورت گرفته با کشور چین و نیاز امروز بازار ایران به زغال طبس، باید میزان استخراج و تولید کنسانتره حدود ۵۰ درصد افزایش یابد تا با کمبود مواجه نشویم و بتوانیم بازار صادرات را گسترش دهیم.

وی یادآور شد: ما توانسته‌ایم به مدد تجربه بلندمدت و با تکیه بر توان و تخصص نیروهای بومی با حدود ۱۱ سال فعالیت خود، علاوه بر اشتغال‌زایی مستقیم برای حدود دو هزار و ۲۰۰ نفر به طور امانی و پیمانی، تعداد ۶ کارگاه لانگوال را با موفقیت استخراج و حدود ۳۰ کیلومتر تونل و مسیرهای زیرزمینی را احداث کنیم.

مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ پروده طبس بیان داشت: هدف شرکت زغال‌سنگ پروده طبس در سال جدید تحقق حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ متر پیشروی در حفریات زیرزمین، استخراج حدود ۲ میلیون تن زغال‌سنگ خام و تولید ۷۵۰ هزار تن کنسانتره زغال‌سنگ است که در سال گذشته نیز برنامه موردنظر محقق شد.

کریتی‌ثانی اضافه کرد: در سال گذشته در مجموع به ترتیب شش هزار و ۹۰۰ متر حفریات، یک میلیون و ۶۰ هزار تن تولید خام و ۵۷۰ هزار تن تولید کنسانتره محقق شده است و پیش‌بینی شده آمار سال جدید نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ درصد رشد داشته باشد.

حتما بخوانید :  عوامل تاثیر گذار بر سودهی بیشتر گروه کانی های فلزی در بورس

وی با بیان اینکه حدود ۷۶ درصد ذخایر زغال‌سنگ ایران در محدوده طبس واقع شده است، یادآور شد: شهرستان طبس دارای ۲٫۷۵ میلیارد تن ذخیره تخمینی زغال‌سنگ است و هنوز عملیات اکتشاف ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ پروده طبس با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۴ هزار نفر در بخش معادن طبس مشغول به کار هستند، تصریح کرد: در صورت تحقق طرح‌های توسعه معادن بر اساس پیشنهادات و طرح‌های ارائه‌شده تا ۳ سال آینده این تعداد به شش هزار نفر قابل‌افزایش است.

کریتی‌ثانی با اشاره به سهم و جایگاه شرکت زغال‌سنگ پروده طبس، یادآور شد: این شرکت به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده زغال‌سنگ کشور و تأمین‌کننده نیاز صنایع فولادی به عنوان صنعت مادر کشور، در رونق صنعتی و اقتصادی، اشتغال‌زایی و توسعه شهرستان طبس و خراسان‌جنوبی نقشی مؤثر ایفا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود با افزایش حمایت‌ها و پیگیری لازم، روند رفع مشکلات و به‌ویژه وصول و حصول مطالبات این شرکت تسریع شده تا امکان اجرای پروژه‌های توسعه‌ای این شرکت مهیا شود که این امر به نوبه خود در رونق اقتصادی منطقه و جلوگیری از واردات و خروج ارز مؤثر خواهد بود.

منبع: فارس

خبر انتخاب شده برای شما

سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه دو شرکت گروه دارویی برکت و فولاد آلیاژی ایران موافقت کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.