2680, 2224, 
بزرگ شدن حباب مسکن در پی نوسانات شدید ارزیReviewed by رادیو سهام on Apr 15Rating: 5.0بزرگ شدن حباب مسکن در پی نوسانات شدید ارزیبزرگ شدن حباب مسکن در پی نوسانات شدید ارزی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، بابزرگ شدن حباب مسکن در پی نوسانات شدید ارزی تاکید بر اینکه بعید نیست در پی نوسانات ارزی حباب قیمت مسکن بزرگ تر شود، افزود: وقتی مصالح گران شود مسکن هم گران شده و به تبع آن نرخ اجاره ها نیز افزایش می یابد.

به گزارش رادیو سهام، صدیف بدری در گفت وگو با خانه ملت، با تاکید بر ضرورت ساماندهی بازار آشفته ارزی در کشور، گفت: با توجه به تراز مثبت درآمد ارزی کشور از بابت صادرات نفت و مواد غیر نفتی و وارداتی که سالانه صورت می گیرد بیشترین مشکل وضعیت فعلی بازار سوء مدیریت و بی تدبیری مسئولان مربوطه در راس آن بانک مرکزی و وزیر اقتصاد است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه التهاب فعلی بازار ارز با فرمول های تورم و تراز مثبت درآمد و هزینه ارزی همخوانی ندارد، افزود: وضعیت فعلی بازار ارز شائبه چراغ سبز دولت را هم به ذهن متبادر می کند زیرا دولت به لحاظ بحث درآمدی و کسری درآمدها از بابت بدهی های که داشته اواخر سال به این رویه دامن زده است.

نرخ ارز طبق قانون بودجه باید ۳۵۰۰ تومان باشد

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تصمیم اتخاذ شده در خصوص تعیین نرخ ۴۲۰۰ تومان برای دلار جای بحث دارد، تصریح کرد: در بررسی بودجه ۹۷ نرخ ارز ۳۵۰۰ تومان مصوب شده اما باز هم دولت  نرخ ۴۲۰۰ تومان را مدنظر قرار می دهد البته جالب این است که باز هم دولت مطمئن نیست که این نرخ نیز عملیاتی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه مجلس برای تنظیم بازار باید ورود جدی به قیمت ها داشته باشد، گفت: تجدیدنظر در تیم اقتصادی که در راس آن بانک مرکزی و وزیر اقتصاد است باید در نظر گرفته شود در غیر این صورت تبعات گرانی ارز در بازارهای موازی دیده می شود.

نوسانات ارزی قیمت تمام شده کالا را افزایش می دهد

بدری با بیان اینکه استعفای رئیس کل بانک مرکزی لازم است، افزود: با توجه به سال حمایت از تولید و کالای ایرانی باید از نوسانات ارزی برای تقویت کالای ایرانی جلوگیری شود زیرا اکنون بسیاری از مواد اولیه کارخانجات داخلی وارداتی است و در صورت بی توجهی به این مهم در قیمت تمام شده کالاها اثر می گذارد.

وی با تاکید بر اینکه افزایش نرخ سپرده گذاری به ۲۰ درصد یکی از اقدامات اشتباه بوده که نرخ تسهیلات را نیز به ۲۱ درصد رسانده است، تصریح کرد: نوسانات ارزی و اقداماتی از این دست اقتصاد کشور را تحت شعاع قرار داده و ۴۰ درصد از ارزش پول ملی کشور کاسته است.

رئیس جمهور پاسخگوی مردم باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه شخص رئیس جمهور باید در صحن پاسخگو وضعیت فعلی اقتصاد کشور باشد، گفت: مجلس هم باید جدی ورود پیدا کند و دست از برخوردهای مقطعی بردارد.

وی با تاکید بر اینکه بعید نیست در پی نوسانات ارزی حباب قیمت مسکن بزرگ تر شود، افزود: وقتی مصالح گران شود مسکن هم گران شده و به تبع آن نرخ اجاره ها نیز افزایش می یابد.

نوسانات ارزی هشداری برای گرانی اجاره بها

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه با توجه به نزدیک شدن به فصل نقل و انتقالات نوسانات ارزی بازار مسکن در بحث اجاره بها را درگیر تغییرات قیمتی خواهد کرد، ادامه داد: باید وضعیت فعلی ناشی از نوسانات ارزی را بحران اقتصادی در کشور تفسیر کرد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت باید با استفاده از کارشناسان و نخبگان اقتصادی اتاق بحران تشکیل داده و راه های بهبود شرایط را بررسی کند.

خبر انتخاب شده برای شما

سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کرد: نود و ششمین مرحله پرداخت یارانه نقدی در ساعت ۲۴ پنجشنبه (۲۵ بهمن ماه) به حساب سرپرستان خانوارها واریز می شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.