1. افزایش ۸۰ میلیارد تومانی سرمایه نماد سرچشمه
تاریخ: ۱۱:۵۶ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۶

2067, 
افزایش ۸۰ میلیارد تومانی سرمایه نماد سرچشمهReviewed by سایت رادیوسهام on Apr 15Rating: 4.0 افزایش ۸۰ میلیارد تومانی سرمایه نماد سرچشمه افزایش ۸۰ میلیارد تومانی سرمایه نماد سرچشمه
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 افزایش ۸۰ میلیارد تومانی سرمایه نماد سرچشمه

بر اساس رای سهامداران در مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، سرمایه این شرکت از مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به ۲۸۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، علی ارجمندی مدیرعامل این شرکت، با اشاره به این موضوع که منابع این مبلغ از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران تامین می‌شود، گفت: برای این کار نیاز به مجوز سازمان بورس داشتیم که پس از برگزاری جلسات مختلف در نهایت موفق شدیم مجوز این افزایش سرمایه را بگیریم.

به گزارش رادیوسهام ، وی هدف از انجام افزایش سرمایه را بهبود وضعیت ساختار مالی، جبران سرمایه‌گذاری انجام شده در سنوات مالی گذشته و سال مالی جاری، حفظ و افزایش عملیات جاری و جلوگیری از خروج وجوه نقد، توسعه فعالیت‌های شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه و شرکت‌های زیرمجموعه نام برد. مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با تاکید بر اینکه در سال مالی ۱۳۹۶، شرکت عملکرد مالی درخشانی داشته، به بیان مهم‌ترین‌ اقدامات انجام شده دراین سال پرداخت و گفت: ۲۴/ ۳۶ درصد از سهام این شرکت متعلق به اشخاص حقیقی است که شامل حدود ۶ هزار نفر از کارکنان شرکت مس و بازنشستگان و… است. همچنین ۷۵/ ۵۴ درصد سهام متعلق به موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران و ۸/ ۵ درصد متعلق به شرکت آتیه اندیشان و۲۱/ ۳ درصد متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری صنایع مس افق کرمان است.  وی افزود: عمده فعالیت‌های این شرکت در زمینه خدمات فنی و مهندسی، صنعتی و معدنی و تولیدی، خدمات عمومی، پژوهشی و مالی است.

حتما بخوانید :  زمان نخستین عرضه سال ۹۸ نفت‎خام در بورس انرژی

منبع: دنیای اقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه دو شرکت گروه دارویی برکت و فولاد آلیاژی ایران موافقت کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

آموزش بورس

قالب خبری