تاریخ: ۹:۳۵ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۸

2067, 
ماشین سازی اراک بزرگ‌ترین دیگ بخار کشور را ساختReviewed by سایت رادیوسهام on Apr 17Rating: 4.0 ماشین سازی اراک بزرگ‌ترین دیگ بخار کشور را ساخت ماشین سازی اراک بزرگ‌ترین دیگ بخار کشور را ساخت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 ماشین سازی اراک بزرگ‌ترین دیگ بخار کشور را ساخت

مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک گفت: بزرگترین دیگ بخار فایر تیوب برای نخستین بار در کشور در این واحد صنعتی ساخته شد.

به گزارش رادیوسهام ، جعفر صفری افزود: قطر این دیگ بخار پنج متر و وزن آن نیز ۱۲۰ تن است که با تجهیزات داخلی ساخته و آماده تحویل است.

وی ادامه داد: این دیگ برای نخستین بار در کشور در واحد ماشین سازی اراک ساخته شده و ماهانه ظرفیت تولید ۱۵ تا ۲۰ دیگ وجود دارد.

صفری بیان کرد: این دیگ در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نساجی مورد استفاده قرار می گیرد و بر اساس گزارشات موجود قیمت تمام شده آن ۵۰ درصد قیمت مشابه خارجی است.

مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک افزود: ظرفیت بخار دهی این دیگ بخار ۵۵ تن بر ساعت و فشار بخار ۲۵ بار است.

شرکت ماشین سازی اراک ( سهامی عام) به منظور پشتیبانی از صنایع بنیادین و برآورده کردن نیازهای صنعتی کشور، در سال ۱۳۴۶ در زمینی به مساحت ۱۳۴ هکتار در شهر اراک تاسیس و در سال ۱۳۵۰ به عنوان نخستین صنعت سنگین کشور به بهرهبرداری رسید.

حتما بخوانید :  مصونیت صنعت بیمه از نوسانات نرخ ارز

این شرکت در حوزه ساخت تجهیزات نفتی، مخازن بزرگ، سازه های فلزی، بویلرهای حرارتی، گلوله های سنگین فلزی، انواع پل، دکل ها و تولید شیرهای تخصصی فعالیت دارد.

منبع: ایرنا

خبر انتخاب شده برای شما

پس از افت دسته جمعی قیمت ها در روزهای ابتدایی هفته در بازار سرمایه ، در معاملات روز چهارشنبه وضعیت سر و شکل بهتری پیدا کرد و رنگ برخی گروه ها سبز شد
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.