تاریخ: ۱۲:۱۸ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۸

2067, 
افزایش قیمت تایر در صورت جبران نشدن هزینه های ناشی از دلار ۴۲۰۰ تومانیReviewed by سایت رادیوسهام on Apr 17Rating: 4.0افزایش قیمت تایر در صورت جبران نشدن هزینه های ناشی از دلار ۴۲۰۰ تومانی افزایش قیمت تایر در صورت جبران نشدن هزینه های ناشی از دلار ۴۲۰۰ تومانی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

افزایش قیمت تایر در صورت جبران نشدن هزینه های ناشی از دلار ۴۲۰۰ تومانی

رییس انجمن صنفی صنعت تایر گفت: در صورت جبران نشدن مابه التفاوت  ارز مبادله ای با دلار ۴۲۰۰ تومانی، شرکت های تولیدکننده تایر ناگزیر  به افزایش قیمت محصولات خود با هدف جبران ضررهای احتمالی خواهند بود.

به گزارش رادیوسهام  ، محمدرضا تقی گنجی ، با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر است ارز مورد نیاز تولیدکنندگان با دلار ۴۲۰۰ تومانی تامین شود که حتی در صورت ابلاغ و اختصاص دلار تک نرخی به تولیدکنندگان، بازهم شاهد افزایش هزینه های تولید خواهیم بود چرا که که پیش از این ارز فعالان این صنعتف مورد نیاز خود را از طریق ارز مبادله ای دریافت می کردند.
وی با بیان این که تعیین دلار تک نرخی شاید برای جامعه دلاری ارزان تلقی شود اما با این نرخ برای تولیدکنندگان دلار گرانی به شمار می رود، اظهار کرد: به طور قطع این تفاوت یا باید از سوی دولت جبران شود و یا تولیدکنندگان اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کنند.
رییس انجمن صنفی صنعت تایر یادآور شد: پیش از این ۸۰ درصد نیاز یک واحد تولید تایر از طریق ارز مبادله ای و ۲۰ درصد آن از بازار آزاد تامین می شد که افزایش حدود ۶۰۰ تومانی قیمت ها، بر قیمت نهایی محصولات اثرگذار خواهد بود.
تقی گنجی با اشاره به پیش بینی ۳۸ هزار میلیارد تومان از سوی دولت با هدف جبران مابه التفاوت نرخ ارز کارخانجات، تصریح کرد: در صورت تخصیص این رقم به تولیدکنندگان به طور قطع قیمت ها افزایش نیافته و امکان کنترل هزینه ها وجود خواهد داشت.
وی درباره تاثیر ارز تک نرخی بر واردات تایر نیز گفت: واردکنندگان تایر پیش از این ارز مورد نیاز خود را از طریق بازار ارز آزاد تامین می کردند و با هر نوسان قیمتی دچار چالش می شدند براین اساس از ابتدای امسال نسبت به افزایش قیمت تایرهای وارداتی اقدام کرده اند.
تقی گنجی ادامه داد: در حال حاضر واردکنندگان تایر با دلار ۴۲۰۰ تومان اقدام به ثبت سفارش می کنند که با این روند از قاچاق هرگونه تایر به کشور جلوگیری به عمل می آید ضمن آن که همزمان با افزایش ۸ درصدی تعرفه گمرکی واردات تایر از ۳۲ به ۴۰ درصد، هزینه آن ها نیز به شکل چشمگیری افزایش می یابد که بدون شک بر قیمت تمام شده آن ها تاثیرگذار خواهد بود

حتما بخوانید :  افزایش 73 درصدی سود خالص "زپارس" در یک سال

منبع: عصرخودرو

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت سرمایه گذاری سبحان در صورت وضعیت پرتفوی سهام شرکت های بورسی واگذار شده ۶ماهه خود از سود ۲۳۹میلیارد و ۷۲۴میلیون ریالی رونمایی کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.