تاریخ: ۱۱:۱۹ :: ۱۳۹۷/۰۱/۳۰

2067, 
سرمایه‌گذاری افرانت برای توسعه ظرفیت دیتاسنترهاReviewed by سایت رادیوسهام on Apr 19Rating: 4.0 سرمایه‌گذاری افرانت برای توسعه ظرفیت دیتاسنترها سرمایه‌گذاری افرانت برای توسعه ظرفیت دیتاسنترها
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 سرمایه‌گذاری افرانت برای توسعه ظرفیت دیتاسنترها

مدیر عامل افرانت نزدیک شدن به استانداردهای جهانی در ساخت دیتاسنترهای داخلی را ضروری دانست و گفت: سرمایه‌گذاری کلان برای توسعه ظرفیت دیتاسنترهای شرکت از مهم‌ترین اقدامات ما است. فریدون قاسم‌زاده، در میزگرد چالش‌های ورود استارت‌آپ‌ها به بورس با بیان اینکه پس از ۶ سال حضور در فرابورس در حال برنامه‌ریزی برای ورود به بورس هستیم گفت: ورود به بازار سرمایه با دشواری‌هایی همراه است، اما محاسن آن از جمله ایجاد امکان مشارکت عموم مردم در شرکت، تسهیل تامین منابع برای توسعه شرکت و ارزش‌گذاری واقعی سهام‌شرکت بر اساس عرضه و تقاضای بازاراست.

به گزارش رادیوسهام ، وی با اشاره به برنامه‌های توسعه شرکت افرانت، گفت: برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری کلان به منظور توسعه ظرفیت دیتاسنترهای موجود و خدمات ابری و افزایش تعداد دیتاسنترهای شرکت را در دستور کار خود قرار داده و ‌همزمان روی ارتقای ظرفیت و پایداری سرویس‌های موجود اینترنت و دیتاسنتر تمرکز کرده‌ایم. به این ترتیب ضمن پاسخگویی به نیاز بازار، از استانداردهای داخلی بالاتر برویم و به استانداردهای جهانی نزدیک شویم. وی با اشاره به اینکه عمده استارت‌آپ‌های بزرگ و مطرح کشور در دیتاسنتر افرانت میزبانی می‌شوند، گفت: در راستای مسوولیت اجتماعی خود و در جهت حمایت از شرکت‌های استارت‌آپ و توسعه کسب و‌ کارهای دیجیتال داخلی در حال تهیه طرحی برای ارائه سرویس و خدمات به شرکت‌های نوپا با شرایط ویژه هستیم.

قاسم‌زاده گفت: بسیاری از شرکت‌های بزرگ بورسی در دنیا سودده نیستند و خیلی از شرکت‌های سودده در بورس به‌ویژه در حوزه «های تک» مانند گوگل، آمازون، فیس بوک، مایکروسافت و اپل که نیاز به سرمایه‌گذاری برای رشد سریع دارند اصولا سود توزیع نمی‌کنند یا سود اندکی را میان سهامداران توزیع می‌کنند. در مقابل سود سالانه خود را صرف توسعه شرکت می‌کنند و منفعت سهامداران در این قبیل شرکت‌ها به‌طور عمده از طریق افزایش ارزش سهام تامین می‌شود.  قاسم‌زاده با اشاره به اینکه شرکت‌ها در دوران حیات خود سه مرحله کلیدی را طی می‌کنند، گفت: مرحله اول، مرحله ایجاد است و کارآفرینان به دنبال ارائه محصول خوب و پیدا کردن بازار مناسب هستند؛ به همین علت تمرکز اصلیشان روی خلاقیت و نوآوری و جذب مشتری است. در این مرحله شرکت نیاز زیادی به چالاکی در تصمیم‌گیری و انعطاف بالا در اجرا دارد و لذا ورود به بورس در این مرحله که بین سه تا پنج سال ممکن است طول بکشد می‌تواند مشکل ساز باشد و توصیه نمی‌شود.  وی افزود: مرحله دوم مرحله رشد سریع و ‌مرحله سوم مرحله تثبیت شرکت‌ها است که به تدریج به دلیل بالارفتن درآمدها و تعداد پرسنل توجه و تمرکز اصلی مدیران از روی محصول به ایجاد قوام سازمانی و انضباط مالی و افزایش سودآوری میل می‌کند. ورود شرکت‌های نوپا به بورس در این مراحل می‌تواند کمک بزرگی برای شرکت‌ها و رشد مدیران آنها که از این پس به جای اتکا به افراد باید در چارچوب ضوابط، رویه‌ها و آیین‌نامه‌های مدون عمل کنند، باشد.  وی گفت: کارآفرینان در مرحله اولیه برای ورود به بورس دغدغه‌های زیادی دارند، ولی به تدریج با رشد شرکت‌هایشان و ورود به مراحل بعدی احساس نیاز به ورود به بازار سرمایه ایجاد و‌تقویت می‌شود.

منبع: دنیای اقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

سال ۹۷ با پایانی خوش برای بانک تجارت همراه بود و سرمایه این بانک در آخرین مجمع عمومی فوق العاده با رای اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی با ۳۹۰ درصد افزایش از مبلغ از ۴۵ هزار و هفتصد میلیارد ریال به ۲۲۳ هزار و نهصد و بیست و شش میلیارد ریال رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.