2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شویندهReviewed by سایت رادیوسهام on Apr 20Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شوینده گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شوینده
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 2٫۰۰ out of 5)
Loading...

 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شوینده

اولین مجمع عادی به طور سالانه هلدینگ مدیریت صنعت شوینده صبح دیروز با حضور بیش از ٨٨ درصد از سهامداران تشکیل جلسه داد. گفتنی است،اولین  مجمع شوینده با تقسیم سود رویایی از ٣ محل کام سهامداران خود را حسابی  شیرین کرد.

به گزارش رادیوسهام ، اولین مجمع عادی به طور سالانه هلدینگ مدیریت صنعت شوینده صبح دیروز با حضور بیش از ٨٨ درصد از سهامداران تشکیل جلسه داد.

داراب وکیلی مدیر عامل شرکت مدیریت صنعت شوینده در خصوص عملکرد سال مالی ٩۶ شرکت در مجمع این طور گفت: حدود ٢٢٠ شرکت در زمینه محصولات شیمیایی فعال اند که ٧٠ تا ٨۵ درصد مربوط به ١۵ شرکت بزرگ است و شوینده بر اساس اطلاعات سازمان مدیریت صنعتی رتبه دوم را در صنعت آرایشی بهداشتی را اخذ کرده است. وی در خصوص اهداف شرکت هم گفت: برنامه های ارتقا فروش و بازاریابی و برندینگ در دستور کار است همچنین در نظر داریم نگاه ویژه ای به کالاهای استراتژیک داشته باشیم و سهم خود را در بازار افزایش دهیم همچنین برنامه ورود به بازار آرایشی و تبدیل شدن به یک شرکت صادراتی را داریم.

حتما بخوانید :  شمارش معکوس برای عرضه «لوتوس»

وکیلی دستاوردهای سال مالی ٩۶ را هم برشمرد و گفت: طراحی و تدوین استراتژی های مجموعه، محقق نمودن پیش بینی عملکرد و اقدامات اجرایی اولیه و تدوین برنامه راه اندازی مجدد پاکسان ایروان عملیاتی شد.

مدیر عامل هلدینگ صنعت شوینده به دلایل راه اندازی پاکسان ایروان گفت: در ابتدا برنامه واگذاری پاکسان ایروان در دستور کار بود و با توجه شرایط ویژه صادراتی در ارمنستان با رهنمود های سهامدار عمده به این نتیجه رسیدیم که بازار ٣٠٠ میلیون نفری حوزه CISرا از دست ندهیم و از قوانین موجود در ارمنستان که صادرات در این حوزه را تسهیل می کند استفاده کنیم، پس از اعلام این دلایل مجمع رای به راه اندازی پاکسان ایروان داد.

وکیلی در ادامه به ریسک های موجود در صنعت هم اشاره کرد و گفت: ریسک های بر صنعت و طبیعتا بر مجموعه شوینده مترتب است از جمله ریسک نوسانات بهره، ریسم کیفیت محصولات و ریسک نوسانات نرخ ارز ، از آنجا که حدود ۴٠ درصد از نهاده های تولید وارداتی است تغییرات نرخ ارز بر سود آوری مجموعه اثر گذار است اما با توجه به صادراتی بود ٢٣ درصد ازمحصولات مجموعه از نظر وزنی بخشب از ریسک موجود کنترل می شود و بخش دیگر را از طریق کنترل هزینه ها و تغییر در قیمت محصولات کنترل می کنیم به هرحال تغییر نرخ ارز از جمله مواردی است که کل صنعت را تحت تاثیر قرار می دهد.

حتما بخوانید :  پیش بینی 51 نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی آن ها

با توجه به اینکه اولین مجمع شرکت بود تنوع سوالات سهامداران هم زیاد بود وکیلی در خصوص میزان تولید پاکسان ایروان گفت:ظرفیت اسمی این مجموعه ١٣ هزار تن است مه در دوران عملیات ٧٧٠٠ تن تولید داشته است. صفوی نژاد مدیر عامل پاکسان هم در این مجمع حضور داشت و در خصوص تاثیر قیمت الکیل بنزن و تاثیر آن بر قیمت تمام شده گفت: در سال جاری با توجه به اینکه با دلار ۴٢٠٠ تومان قیمت گذاری صورت خواهد گرفت انتظار کاهش نرخ را داریم اما سایر نهاده ها افزایشی است در تلاشیم افزایش قیمت بگیریم ، وی به متراژ زمین احمد آباد مستوفی هم اشاره کرد این زمین ١۵ هزار متر است و ٧٠ هزارمتر از آن به فروش رفته است.

برخی سهامداران در خصوص افت قیمت سهام مواردی را مطرح کردند که اینطور پاسخ داده شد، شوینده با قیمت مناسبی عرضه شد در جاهایی که محاسبات نشان می دهد که قیمت با اهداف سفته بازی رشد می کند اقدام به عرضه ودر برخی موارد که قیمت سهم بی دلیل کاهش می یابد اقدام به حمایت می کنیم تلاش شده سهم نقد شونده باشد.

سوالاتی هم در خصوص افت سود سال ٩٧پرسیده شد که هاشمی مدیر مالی شرکت گفت : سود به نسبت سال ٩۶ کاهش داشته اما در زمان معارفه هم اعلام شد که پیش بینی مجموعه ۴٢١ ریال است که تغییری نداشته است.

حتما بخوانید :  مدیرعامل سایپا تغییر کرد

مجمع پس از پرسش و پاسخ ها رای به تصویب صورت های مالی داد. شرکت کل سود سال ٩۶ و ٢٠ درصد از محل اندوخته سرمایه ای و یک هشتم از سود انباشته را تقسیم کرد و در نهایت ۵۵ تومان سود نقدی تقسیم شد.

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در صورت های مالی ۶ماهه برای هرسهم ۶۲ریال سود اعلام کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.